Specjalne autobusy na ulicach Warszawy. Trzaskowski potwierdził, będą przewozić zakażonych

Autor Julian Bakuła - 5 Listopada 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: East News

Rafał Trzaskowski potwierdził, że władze Warszawy pomogą w transporcie chorych zakażonych koronawirusem do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Posłużą do tego autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, które zostaną wyposażone w stanowiska z tlenem.

Będzie kolejna akcja w Warszawie, są już zapowiedzi. Kobietom coraz bardziej puszczają nerwyBędzie kolejna akcja w Warszawie, są już zapowiedzi. Kobietom coraz bardziej puszczają nerwyCzytaj dalej

Rafał Trzaskowski o pomocy w transporcie chorych

Rafał Trzaskowski poinformował w czwartek (05.11), że Warszawa pomoże w transporcie zakażonych koronawirusem i chorych na COVID-19 do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym.

Posłużyć mają do tego dwa autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, które zostaną w tym celu wyposażone w stanowiska z tlenem. "W ten sposób odciążymy karetki, a pogotowie będzie mogło pomóc większej liczbie potrzebujących" - napisał prezydent Warszawy na Twitterze.

Autobusy pomieszczą około 30 osób

"Sytuacja epidemiczna pogarsza się z dnia na dzień, Warszawa robi wszystko, aby pomóc w walce o zdrowie pacjentów. Dlatego władze stolicy zaoferowały udostępnienie pojazdów Miejskich Zakładów Autobusowych, które pozwolą na jednoczesny transport większej liczby osób, odciążając tym samym karetki pogotowia" - czytamy w oświadczeniu urzędu miasta rozesłanym do mediów.

Stołeczny ratusz informuje, że aktualnie miejskie autobusy dostosowywane są do tego celu w zajezdni przy ul. Stalowej. Autobusy, których uruchomienie zapowiedział Rafał Trzaskowski, wyposażone zostaną nie tylko w specjalne stanowiska z tlenem, ale także w przegrody ochronne dla kierowców. Transportowani pacjenci będą mogli odbyć podróż na siedząco z ciągłym dostępem do tlenoterapii. Autobusy pomieszczą około 30 pacjentów.

Dzisiaj grzeje:
1.Będzie kolejna akcja w Warszawie, są już zapowiedzi. Kobietom coraz bardziej puszczają nerwy
2. Zamykają granice dla Polaków. Jesteśmy na "czerwonej liście", nasi sąsiedzi pilnie podjęli decyzję
3. Do sieci wyciekła rozmowa z karetki. Ratownicy potrzebowali pomocy, końcówka rozmowy ubawi was do łez

Narodowa kwarantanna możliwa za 7 lub 14 dni. Morawiecki o obostrzeniach podczas konferencji na Stadionie NarodowymNarodowa kwarantanna możliwa za 7 lub 14 dni. Morawiecki o obostrzeniach podczas konferencji na Stadionie NarodowymCzytaj dalej

W grę wchodzą też autobusy przegubowe

Póki co uruchomione zostaną tylko dwa specjalne autobusy służące do transportu chorych do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Jednak władze Warszawy nie wykluczają, że w razie potrzeby wykorzystane zostaną w tym celu także inne pojazdy.

"Obecnie do transportu chorych przeznaczone są dwa autobusy o długości 12 m, jednak zadeklarowaliśmy, że w razie potrzeby jesteśmy gotowi udostępnić również pojazdy przegubowe. Zaoferowaliśmy też gotowość do zabezpieczenia przewozu personelu szpitala i koordynacji działań" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Szpital Narodowy przeszkoli 20 kierowców

MZA ma wyznaczyć do pracy w autobusach przeznaczonych do transportu chorych na Stadion Narodowy 20 kierowców, którzy zostaną następnie przeszkoleni przez szpital tymczasowy np. w kwestii sposobu zakładania odzieży ochronnej.

Władze Warszawy rozważają także wprowadzenie innych tego rodzaju rozwiązań usprawniających przewóz pacjentów do Szpitala Narodowego. "Równolegle rozpoczynamy rozmowy i analizy możliwości zamówienia autobusów z noszami, do przewozu pacjentów leżących. Zgłosiliśmy się już do dostawców taboru o przekazanie informacji na temat kosztów czy czasu realizacji" - informuje urząd miasta.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Piłkarz Legii przyłapany na karygodnym zachowaniu. Czy poniesie karę?Piłkarz Legii przyłapany na karygodnym zachowaniu. Czy poniesie karę?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowco, wpadniesz szybciej niż myślisz. Mandatu już tak łatwo nie będzie można uniknąć
  2. Nadchodzi najmocniejsze Audi w historii. Będzie elektryczne
  3. Prawie tysiąc nauczycieli z Warszawy zakażonych koronawirusem. Ratusz właśnie pokazał najnowsze dane
  4. Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspiranta
  5. Narodowa kwarantanna możliwa za 7 lub 14 dni. Morawiecki o obostrzeniach podczas konferencji na Stadionie Narodowym
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Majątek Roberta i Anny Lewandowskich został ujawniony. Kosmiczne pieniądze, kwota rzuca na ziemię

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News