Pilna decyzja Rafała Trzaskowskiego. Zwolnienia w ratuszu, pracę stracił wiceprezydent

Autor Mateusz Dolak - 3 Listopada 2020
Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 01.03.2019. Prezentacja przez prezydenta m.st. Warszawy Rafala Trzaskowskiego, stanu realizacji, przez pierwszych 100 dni prezydentury, swojego programu dla miasta. N/z Rafal Trzaskowski (C), wiceprezydenci stolicy: Renata Kaznowska (L), Pawel Rabiej (P).Źródło: Jan BIELECKI/East News

We wtorek (03.11) Rafał Trzaskowski podjął decyzję o zwolnieniu wiceprezydenta Pawła Rabieja. Wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za obszar zdrowia udał się na urlop bez konsultacji z Trzaskowskim. Zaistniałą sytuację Rabiej tłumaczy popełnionym przez siebie błędem w elektronicznym systemie wniosków. Tymczasem Rafał Trzaskowski przekazuje jego dotychczasowe obowiązki Renacie Kaznowskiej.

Jarosław Kaczyński nie ma wody. Ogromna awaria tuż przed jego domem, strumień leje się po chodnikuJarosław Kaczyński nie ma wody. Ogromna awaria tuż przed jego domem, strumień leje się po chodnikuCzytaj dalej

Prezydent Rafał Trzaskowski zwolnił Pawła Rabieja

We wtorek Rafał Trzaskowski poinformował o zwolnieniu Pawła Rabieja. „W związku z tym, że wiceprezydent Paweł Rabiej odpowiedzialny za obszar zdrowia w Urzędzie m.st. Warszawy, w trudnej dla wszystkich sytuacji epidemicznej udał się na urlop bez mojej wiedzy i zgody, podjąłem decyzję o jego dymisji” - poinformował prezydent Warszawy w komunikacie wysłanym do mediów wczoraj przed godziną 20.

„Obszar zdrowia, za który dotychczas odpowiadał wiceprezydent Paweł Rabiej, zgodnie z moją decyzją przejęła wiceprezydent Renata Kaznowska" - napisał Trzaskowski. Podobny komunikat pojawił się chwilę później na Twitterze Rafała Trzaskowskiego.

Dziennikarze zadzwonili do Rabieja

Sprawa niekonsultowanego z przełożonymi urlopu wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja wyszła na jaw, gdy próbowali się do niego dodzwonić dziennikarze "Faktów" TVN. Jak podaje onet.pl, podejmowane przez nich próby rozmowy telefonicznej spełzły na niczym - numer był zajęty, bądź odzywała się automatyczna sekretarka w języku angielskim, a nawet greckim.

Rabiej wysłał za to dziennikarzom SMS-a, w którym wyjaśniał, że ze względu na osłabienie organizmu po przejściu COVID-19 zgodnie z zaleceniami lekarza odbywa urlop. "Chcę jak najszybciej wrócić do zdrowia bez ryzyka komplikacji po chorobie, rekonwalescencja w warunkach wskazanych przez lekarzy jest kluczowa" - napisał Rabiej, który o tym, że jest zakażony koronawirusem, dowiedział się 9 października i odtąd pracował zdalnie.

Dzisiaj grzeje:
1.Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja
2. Pilna wiadomość dla podróżujących. Dotknie wszystkich, rząd chce zmian
3. Uwaga, zamykają stacje metra. Będą duże utrudnienia, już planują zastępcze autobusy

Uwaga, zamykają stacje metra. Będą duże utrudnienia, już planują zastępcze autobusyUwaga, zamykają stacje metra. Będą duże utrudnienia, już planują zastępcze autobusyCzytaj dalej

Rafał Trzaskowski o niczym nie wiedział

Próba potwierdzenia informacji o urlopie wiceprezydenta Pawła Rabieja w stołecznym ratuszu skończyła się jednak skandalem. Okazało się, że o urlopie wiceprezydenta nie wiedział jego przełożony Rafał Trzaskowski. Według rzecznik urzędu miasta Karoliny Gałeckiej do urzędu nie wpłynął odpowiedni wniosek Rabieja o udzielenie urlopu.

Z kolei Paweł Rabiej tłumaczył, że próbował złożyć wniosek drogą elektroniczną, co nie udało się ze względu na jego własny "błąd w systemie wniosków". Przeprosił za zaistniałą sytuację i zasygnalizował gotowość do stawienia się w pracy kolejnego dnia. Jego wyjaśnienia najwyraźniej nie przekonały jednak Rafała Trzaskowskiego.

Komentarze po zwolnieniu Rabieja

Decyzja Rafała Trzaskowskiego o zdymisjonowaniu wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja ze względu na nieuzgodniony urlop doczekała się licznych komentarzy z ust polityków. Większość komentatorów pochwaliła decyzję Trzaskowskiego, dopatrując się w zachowaniu Rabieja nieodpowiedzialności, nie tylko ze względu na fakt nieskonsultowania urlopu z przełożonym, ale także ze względu na pełnione przez Rabieja obowiązki w obszarze ochrony zdrowia.

- Jak zastępca prezydenta, podwładny prezydenta, może wyjeżdżać na urlop, przecież ktoś ten urlop musiał panu prezydentowi Rabiejowi podpisać. To jest rzecz pierwsza. Rzecz druga to jest wielka nieodpowiedzialność ze strony pana Rabieja, jeżeli rzeczywiście odpowiadał, a odpowiadał za ten obszar funkcjonowania stolicy Polski, że w tym czasie w ogóle pomyślał, że będzie gdzieś na urlop jechał. Nawet zakładając, że taką zgodę miał - mówił przywoływany przez dziennik.pl poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Nie żyje najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Rodzice w żałobie, dziecko miało tylko 4 miesiąceNie żyje najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Rodzice w żałobie, dziecko miało tylko 4 miesiąceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboru
  2. Policjanci podejrzewali porwanie - prawda była zupełnie inna
  3. Pilne ostrzeżenie, salmonella w popularnym maśle. Nie wolno go jeść, GIS wydał zalecenia
  4. Nie żyje najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Rodzice w żałobie, dziecko miało tylko 4 miesiące
  5. Monitoring nagrał nożownika z Żabki. Policja właśnie opublikowała jego zdjęcie, jest poszukiwany
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Justyna Kowalczyk nie wytrzymała. Mocno uderzyła w rządzących, poszło o Strajk Kobiet

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News