Niespodziewany komunikat prezydenta Warszawy. Jest wściekły, wszystko opisał na swoim profilu

Autor Alicja Guz - 1 Września 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: um.warszawa.pl

Rafał Trzaskowski w mocnych słowach wypowiedział się na temat awarii w "Czajce" oraz tworzenia nowego ruchu obywatelskiego. Prezydent Warszawy jasno zaznaczył, że teraz priorytetem jest usunięcie awarii. Decyzje związane z powołaniem ruchu "Nowa Solidarność" schodzą na dalszy plan i będą ogłoszone z opóźnieniem.

Rafał Trzaskowski stanowczo o sytuacji w "Czajce"

Rafał Trzaskowski na Facebooku opublikował długi wpis, w którym wyjaśnia obecną sytuację w stolicy i podejmowane przez siebie decyzje. Prezydent Warszawy nie ukrywa, że jest wściekły za obarczanie go winą w związku z kolejną awarią oczyszczalni ścieków "Czajka". - Codziennie wściekam się, że obarczany jestem całkowitą winą za awarię systemu, który zaprojektowany i wybudowany był wiele lat temu, przez moich poprzedników. Wściekam się, ale się nie obrażam, bo taka jest dzisiejsza polityka. Jestem w niej właśnie dlatego, że chce ją zmienić - napisał Trzaskowski.

Dzisiaj grzeje:
1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
2. Niedziela handlowa nie wypada zbyt często. Dziś zakupy zrobisz, ale nie wszędzie

"Czajka" priorytetową sprawą Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski we wpisie jasno zaznaczył, że priorytetem jego działań jest teraz naprawienie awarii w "Czajce" i zatrzymanie zrzutu ścieków do Wisły. - Przez najbliższe tygodnie absolutnym priorytetem będzie dla mnie zarządzenie sytuacją wynikającą z awarii rury. Musimy jak najszybciej uruchomić rozwiązanie tymczasowe (most pontonowy), dzięki któremu będziemy mogli zakończyć zrzut ścieków do Wisły i - równolegle - rozpocząć całkowicie nowy przewiert pod Wisłą, dzięki któremu - jeśli wszystkie organy zgodzą się na zastosowanie trybu nadzwyczajnego - będziemy mogli za kilka miesięcy uruchomić nowy przesył i wyłączyć ten feralny - poinformował prezydent Warszawy.

Pilny apel GIS. Dotyczy niemal połowy PolskiPilny apel GIS. Dotyczy niemal połowy PolskiCzytaj dalej

Ruch "Nowa Solidarność" będzie później

W związku z awarią oczyszczalni ścieków "Czajka" Rafał Trzaskowski zadecydował o przesunięciu oficjalnego terminu powołania ruchu obywatelskiego "Nowa Solidarność". - To wszystko sprawia, że zmuszony jestem przesunąć start. Na kiedy? Na pewno do momentu uruchomienia rozwiązania, dzięki któremu będziemy mogli zakończyć zrzut ścieków do Wisły. O nowej dacie poinformuję Was wkrótce - poinformował Rafał Trzaskowski.

Powstało nowe stowarzyszenie

Na Facebooku prezydent Warszawy poinformował również, że udało się powołać nowe stowarzyszenie. - Ruch będzie się opierał na kilku filarach. Między innymi na samorządowcach, którzy w poniedziałek w Gdańsku powołali Stowarzyszenie Samorządy dla Polski. Niestety, z powodu kryzysu dotyczącego Czajki nie mogłem fizycznie uczestniczyć w spotkaniu z nimi, ale odbyłem z nimi rozmowę video. Zresztą spotkań w tym gronie miałem w ostatnim czasie bardzo wiele. Wszedłem też do władz stowarzyszenia. Bardzo się cieszę się, że udało się powołać stowarzyszenie, które zacieśni współpracę między samorządowcami z całej Polski. Bo tylko dzięki większemu zaangażowaniu w życie publiczne, dzięki codziennej pracy na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego będziemy w stanie zbudować siłę, która za 3 lata będzie gotowa zmienić Polskę. A to jest właśnie ideą Ruchu Nowa Solidarność - wyjaśnił Rafał Trzaskowski.

Zabrała kluczyki i nie pozwoliła jechać dalej. Szybka reakcja kobiety zapobiegła tragediiZabrała kluczyki i nie pozwoliła jechać dalej. Szybka reakcja kobiety zapobiegła tragediiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebywałe słowa Kaczyńskiego o Rydzyku. Wielu Polaków przeciera oczy ze zdziwienia
  2. Jarosław Kaczyński chciał zataić pewne fakty? Zatrważające sekrety, o których nikt nie wiedział
  3. Ewakuacja w Warszawie. Policja otoczyła teren, na miejsce wezwano saperów
  4. "Rok szkolny przesunięty o dwa tygodnie". Szkoły otrzymały maila, sprawą zajmuje się policja
  5. Armagedon w Warszawie. Wszystko pływa, ludzie trzymają okna. Sytuacja jest dramatyczna
  6. Nagła decyzja Agaty Dudy. Dłużej już nie mogła wytrzymać
Takiego wystąpienia nikt się nie spodziewał. Padły oburzające słowaTakiego wystąpienia nikt się nie spodziewał. Padły oburzające słowaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News