Kamil chciałby normalnie żyć. Wspierają go znani sportowcy, cała Polska udostępnia

Autor Alicja Guz - 30 Września 2020
Kamil Stawiarz potrzebuje pomocyŹródło: Kamil Stawiarz

Rafał Jackiewicz podarował koszulkę ze swoim autografem, a Mariusz Wach - rękawice bokserskie. Trafiły one na specjalną licytację. Trwa bowiem charytatywna zbiórka pieniędzy na kosztowną operację Kamila, który urodził się z nieukształtowaną małżowiną uszną i brakiem przewodu słuchowego. I chociaż ma za sobą już osiem nieudanych zabiegów, znów pojawiła się nadzieja, niestety, niezwykle kosztowna.

Rafał Jackiewicz wspiera Kamila

Rafał Jackiewicz, polski bokser i zawodnik MMA, włączył się w pomoc 23-letniemu Kamilowi. Na charytatywną licytację przekazał koszulkę ze swoim autografem. Jednak nie on jeden chce pomóc chłopakowi odzyskać słuch. W akcję włączył się również pięściarz Mariusz Wach, przekazując rękawice bokserskie oraz reprezentantka Polski w piłce nożnej Jolanta Siwińska, która z kolei przeznaczy na licytację piłkę z autografami.

Kamil Stawiarz potrzebuje pomocy

Dzisiaj grzeje:
1. Gwiazda TVN trafiła do szpitala z koronawirusem. Jej stan jest poważny
2. Kilkanaście produktów masowo wycofanych. Wszyscy je kupowali w Biedronce, Lidlu i Żabce nie wiedząc, że zagrażają zdrowiu
3. Porażające wiadomości z Mazowsza. 12-letnia dziewczynka odebrała sobie życie. Kolejna ofiara hejtu na osoby LGBT+?

Trwa protest rolników w Warszawie. Trwa protest rolników w Warszawie. "Dziś jesteśmy pokojowo, ale niedługo będzie ostro"Czytaj dalej

Kamil Stawiarz potrzebuje pomocy

Kamil Stawiarz to chłopak, który nie podda się bez walki. „Jak to jest żyć bez ucha, nie słyszeć świat tylko w połowie? Nie powiem Ci, bo nie wiem, jak jest inaczej, normalnie. Od urodzenia nie miałem łatwo, choć radzę sobie, jak mogę. Przeszedłem łącznie 8 operacji i wiele cierpienia - to wszystko na nic. Rany na duszy pewnie nie zagoją się nigdy…” pisze Kamil na stronie zbiorki.

Życie pełne cierpienia

Zacznijmy jednak historię Kamila od początku. Urodził się jako wcześniak z nieukształtowana małżowiną uszną i brakiem przewodu słuchowego. Jako noworodek przez 11 miesięcy walczył o życie w szpitalu. Oddychała za niego rurka tracheotomijna, a lekarze trzy razy przywracali go do życia. - Aby lekarze w ogóle się zgodzili na wypisanie mnie ze szpitala, rodzice musieli zdać kurs medyczny i nauczyć się wyciągać rurkę tracheotomijną. Musieli nauczyć się wszystkiego, by móc mnie uratować, gdy nastąpi najgorsze - opowiada Kamil. Gdy miał 2 lata, mógł już samodzielnie oddychać.

Kamil Stawiarz potrzebuje pomocy

Znamy nowy skład rządu Morawieckiego. Premier podał nazwiskaZnamy nowy skład rządu Morawieckiego. Premier podał nazwiskaCzytaj dalej

8 nieudanych operacji

Rodzice Kamila zaczęli szukać ratunku dla jego ucha i słuchu. Pierwszą operację rekonstrukcji przeszedł dopiero w wieku 15 lat w Krakowie. Niestety, nie powiodła się. Tak jak i kolejne zabiegi. - Łącznie przeszedłem 8 operacji i wiele cierpienia, nie tylko fizycznego. To zostanie we mnie na zawsze - tłumaczy Kamil.

Pojawiła się nadzieja

- Po nieudanych operacjach w Krakowie zacząłem szukać ratunku dla mnie w Polsce i na całym świecie. Niestety nikt nie był w stanie mi pomóc na już wcześniejsze nieudane operacje ucha w Krakowie - wyjaśnił w wiadomości skierowanej do naszej redakcji. W końcu na horyzoncie pojawiła się iskierka nadziei. Po konsultacji lekarskiej zadania rekonstrukcji ucha podjął się profesor Adam Maciejewski. Niestety, jest ona bardzo kosztowna i nie podlega refundacji.

Nie ustają alarmy o niebezpieczeństwie na Mazowszu. Ewakuowano kolejne szkoły i przedszkolaNie ustają alarmy o niebezpieczeństwie na Mazowszu. Ewakuowano kolejne szkoły i przedszkolaCzytaj dalej

Zbiórka pieniędzy dla Kamila

Kamil to typ wojownika. Nie podda się walkowerem. By dogonić marzenia o odzyskaniu słuchu, 23-latek założył charytatywną zbiórkę pieniędzy na siepomaga.pl. Z kolei na Facebooku powstała grupa LICYTACJE DLA KAMILA STAWIARZA, na której przybywa przedmiotów do licytacji oraz osób włączających się w pomoc.

Każdy może pomóc Kamilowi

W momencie pisania tego tekstu zebranych było już ponad 65 procent potrzebnej kwoty. Nadal jednak brakuje niemal 55 tysięcy złotych. Pomóc Kamilowi można, wpłacając datek bezpośrednio na zbiórkę na stronie siepomaga.pl/kamil-stawiarz lub biorąc udział w facebookowej licytacji na grupie LICYTACJE DLA KAMILA STAWIARZA.

Rząd wynajmuje mieszkania nieuprawnionym osobom? Raport Rząd wynajmuje mieszkania nieuprawnionym osobom? Raport "Rzeczpospolitej" niepokoiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal i smutek. Ujawniono, jaką emeryturę dostaje Krystyna Loska
  2. Wideo. Potworne zderzenie dwóch TIR-ów na krajówce
  3. Od nowego roku ucierpią nasze kieszenie. Aż 8 podwyżek
  4. Nikt nie wiedział, co się dzieje z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Media właśnie ujawniły, do końca życia będzie cierpieć
  5. W Warszawie ruszają kontrole tajniaków. Władze stolicy zdecydowały, nie ma odwrotu
  6. Badacze wiedzą, kto jest największym źródłem “fejków” o Covid-19. To wysoko postawiony człowiek
Samochody zderzają się na potęgę, generują utrudnienia. Kierowcy, uważajcie w WarszawieSamochody zderzają się na potęgę, generują utrudnienia. Kierowcy, uważajcie w WarszawieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News