Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście

Autor Karolina Kraushar - 6 Lipca 2020
Pszczoły w restauracjiŹródło: Straż Miejska, Warszawa

Chwilę grozy przeżyli turyści i warszawiacy, którzy w słoneczną sobotę postanowili udać się na spacer po warszawskiej starówce. W jednej z restauracyjnych ogródków zamiast siedzących gości znalazła się ogromna chmara pszczół. Na pomoc ruszyli strażnicy miejscy, którzy błyskawicznie uporali się z nieproszonymi skrzydlatymi gośćmi.

Pszczoły na starówce

W sobotę chwilę przed południem do patrolujących Podwale strażników miejskich podszedł przechodzień i przekazał, że na Rynku Starym w jednym zagęścił się rój pszczół. Mundurowi niezwłocznie podjęli interwencję i ruszyli pod wskazany adres. Kiedy dotarli do restauracyjnego ogródka, bez trudu dostrzegli ogromna chmarę pszczół.

Dzisiaj grzeje:
1. Porażające. Piorun wpadł do mieszkania. Ogromne szkody, zalane dwa piętra
2. Ceny na wakacjach już jak legenda. Możesz jednak ominąć drożyznę i zjeść za kilka złotych, trzeba tylko wiedzieć gdzie

Rój pszczół na latarni

Pszczoły opuściły swój ul i całym rojem usiadły na jednej z lamp, która znajdowała się w ogródku. Oczywiście pszczoły nie stanowią dla człowieka tak dużego zagrożenia, jak osy i szerszenie. Jednak przy tak dużej ilości pszczół w tak zatłoczonym miejscu, szczególnie w restauracji spowodowało, że ryzyko użądlenia było bardzo duże. Strażnicy miejscy natychmiast rozpoczęli swoje działania.

Robisz zakupy w Biedronce? Uważaj na podstęp, konsekwencje mogą być opłakaneRobisz zakupy w Biedronce? Uważaj na podstęp, konsekwencje mogą być opłakaneCzytaj dalej

Pszczoły zostały ogrodzone

Funkcjonariusze wygrodzili taśmą miejsca znajdujące się w pobliżu lampy z ogromną liczbą pszczół, aby żadna ze spacerujących osób nie rozdrażniła owadów. Część gości musiała również zmienić swoje miejsce, aby nie drażnić pszczół, które nie przepadają za zapachem alkoholu.

Pszczoły przeniesiono do nowego domu

Strażnicy miejscy wezwali na miejsce zdarzenie specjalistów, którzy w bezpieczny sposób przenieśli rój pszczół. Po kilku minutach na Starówce pojawili się ubrani w kombinezony pszczelarze, którzy zabrali pszczoły do wyspecjalizowanego pojemnika - rojnicy. Nieproszeni skrzydlaci goście zostali przetransportowani do nowego domu. Z kolei goście restauracji mogli się cieszyć całym ogródkiem jeszcze przed godziną 14.00.

Wpadł w furię i rzucił się na matkę. Tragedia na MazowszuWpadł w furię i rzucił się na matkę. Tragedia na MazowszuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy kolejny rekord, sytuacja, jakiej nie było. Wydatki państwa na Kościół przebiły już wszystko, ujawniamy
  2. Prezes polskiego klubu aresztowany przez policję. Miał popełnić obrzydliwe przestępstwo, kibice są wściekli
  3. Potworny odór i brunatno-czerwona woda. Śnięte ryby w rzece. Co się stało?
  4. Rowerzysta jechał torowiskiem tramwajowym. Było o włos od tragedii
  5. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany. Obowiązują nowe zasady odbywania kwarantanny
  6. Śmiali się z wyglądu jej nóg. Posłała im mistrzowską ripostę, jej słowa zwalają z nóg
Trzy auta rozbite, droga zablokowana. Poważny wypadek na Mazowszu, są ranniTrzy auta rozbite, droga zablokowana. Poważny wypadek na Mazowszu, są ranniCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News