Przeżyły prawdziwe piekło, interweniowała policja. Odebrano niemal 40 psów

Autor Alicja Guz - 3 Sierpnia 2020
piesŹródło: Pixabay

Psy żyły w tragicznych warunkach. W ubiegły weekend garwolińscy policjanci otrzymali informację, że na posesji na terenie gminy Sobolew znajdują się skrajnie wyczerpane, zaniedbane i głodne zwierzęta. Podczas interwencji odebrano 68-letniej właścicielce 37 psów. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kobiecie do pięciu lat pozbawienia wolności.

Psy przeżyły piekło

Psy trzymane były w nieludzkich warunkach. W miniony weekend garwolińscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w gospodarstwie położonym w gminie Sobolew znajdują się zwierzęta przetrzymywane w niewłaściwych warunkach. - Na teren posesji pojechali policjanci wspólnie z przedstawicielami stowarzyszenia "Pogotowie dla Zwierząt" oraz lekarzem weterynarii - poinformowała sierż. szt. Małgorzata Pychner z garwolińskiej policji.

Dzisiaj grzeje:
1. Widzisz podobny znak obok swoich drzwi? Uwaga, policja ostrzega, możesz być w poważnym niebezpieczeństwie
2. Wypadek z udziałem autobusu w Warszawie. Na miejscu akcja służb, są ranni
3. Nowy podatek zrobi z mięsa towar luksusowy? Niedługo wielu może nie być na nie stać

Policja odebrała niemal 40 psów

- Na miejscu znaleźli zwierzęta przetrzymywane w fatalnych warunkach, było to 37 psów rasy mieszanej. Zwierzęta były zaniedbane, skrajnie wygłodzone i w bardzo złym stanie fizycznym. Podczas sprawdzenia posesji policjanci ujawnili dwa padłe kundle, w różnym stanie rozkładu – opowiedziała sierż. szt. Małgorzata Pychner. - Wszystkie zwierzęta zostały odebrane i przekazane pod opiekę weterynaryjną - dodała policjantka.

pies, interwencja policji

Kobiecie grozi surowa kara

Jak przekazała policja, właścicielka psów jest 68-letnia kobieta. - Mieszkanka gminy Sobolew przetrzymywała psy w klatkach w stodole oraz we własnym domu - powiedziała sierż. szt. Małgorzata Pychner. - Za znęcanie się nad zwierzętami, poprzez trzymanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania oraz niezapewnienia im niezbędnej opieki lekarsko-weterynaryjnej kobiecie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności - poinformowała policjantka.

Aktywiści na dachu ministerstwa, wywiesili ogromny baner. Protest Greenpeace w WarszawieAktywiści na dachu ministerstwa, wywiesili ogromny baner. Protest Greenpeace w WarszawieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Życie babci z „Rodzinki.pl” miało wiele niespodziewanych zwrotów akcji. „W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty”
  2. Żenujące sceny na antenie Dzień Dobry TVN, prowadzący przeszli samych siebie. Widzowie nie pozostawiają na nich suchej nitki
  3. Kierowco, miej się na baczności. To w tych miejscach policja łapie na potęgę
  4. Koronawirus na pływalni. Jeśli tam byłeś, koniecznie zgłoś się do sanepidu
  5. Minister zdrowia ostrzega Polaków. Żarty się skończyły, będą kontrole w sklepach
  6. GIS wydał ważny komunikat. Będą zmiany w organizacji wesel
  7. Uwaga, niebawem będą dzwonić do części Polaków. Wiemy o co chodzi, lepiej się przygotować
Aktywiści na dachu ministerstwa, wywiesili ogromny baner. Protest Greenpeace w WarszawieAktywiści na dachu ministerstwa, wywiesili ogromny baner. Protest Greenpeace w WarszawieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News