Kobieta kupiła świnię, chciała trzymać ją w domu. Teraz będzie miała duże kłopoty

Autor Alicja Guz - 14 Maja 2020
świnkaŹródło: Pixabay

Mieszkanka Sulejówka odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. Kobieta przywiązała do drzewa świnię, ponieważ właściciel mieszkania, które wynajmuje, nie zgodził się na trzymanie zwierzęcia w domu. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Świnia przywiązana do drzewa

Strażnicy miejscy poinformowali funkcjonariuszy policji z komisariatu w Sulejówku, że w kompleksie leśnym w rejonie stacji PKP Sulejówek Miłosna ktoś przywiązał do drzewa świnię. - Szybko skojarzono, że mogła to zrobić 31-letnia mieszkanka Sulejówka, ponieważ wcześniej kobiecie kilka razy zwierzę uciekało z posesji i interweniowali strażnicy miejscy, którzy informowali kobietę jak ma postępować - informuje st. asp. Marcin Zagórski z policji w Mińsku Mazowieckim.

Dramat mieszkańców, windy jeżdżą jak chcą. Co tam się wydarzyło?Dramat mieszkańców, windy jeżdżą jak chcą. Co tam się wydarzyło?Czytaj dalej

Nie mogła jej trzymać w domu, więc porzuciła

Policjanci z Sulejówka wszczęli dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzęciem. W trakcie prowadzonych działań ustalili, że kobieta kupiła świnię tego samego dnia rano od jednego z rolników z województwa warmińsko-mazurskiego. - Ponieważ właściciel mieszkania, od którego kobieta wynajmuje mieszkanie, nie zgodził się na trzymanie takiego zwierzęcia w domu, 31-latka postanowiła przywiązać świnię do drzewa w lesie - tłumaczy st. asp. Marcin Zagórski. - Mieszkanka Sulejówka odpowie teraz za znęcanie się nad zwierzętami poprzez porzucenie, gdyż zgodnie z zapisami ustawy o ochronie zwierząt takie postępowanie jest przestępstwem i podlega karze nawet do trzech lat pozbawienia wolności - dodaje.

Dzisiaj grzeje: Schronisko na Paluchu zamknięte przez epidemię. Kiedy to się zmieni?

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od 17 maja ogromne zmiany w kościele. Premier już potwierdził
  2. Polskie media podały tragiczne wiadomości. Nie żyje kultowy gwiazdor, miał dopiero 28 lat, zatrważające informacje
  3. Salony kosmetyczne i fryzjerskie będą otwarte. Nowe zasady, z którymi trzeba się zapoznać
  4. Znamy wyniki rekrutacji do przedszkoli. Co z dziećmi, które się nie dostały?
  5. Trzeci etap luzowania obostrzeń. Ile osób będzie mogło przebywać w pojazdach komunikacji miejskiej?
  6. Niespodziewana deklaracja, Szumowski składa zawiadomienie do prokuratury. Sprawa jest poważna
Koncerty Chopinowskie odbędą się, ale w zupełnie innej formie. Nie trzeba będzie ruszać się z domuKoncerty Chopinowskie odbędą się, ale w zupełnie innej formie. Nie trzeba będzie ruszać się z domuCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News