Ponad 20 osób w kościele na Ursynowie. Ludzie zarzucają brak reakcji, ksiądz się tłumaczy

Autor Karolina Kraushar - 12 Kwietnia 2020
Czterokrotnie przekroczono limit osób na mszy w kościele na UrsynowieŹródło: Wikipedia, By Mariochom - Own work, CC

Ponad dwadzieścia osób znalazło się w jednym czasie w parafii na warszawskim Ursynowie. Jak poinformował portal haloursynow.pl, zdarzenie miało miejsce w kościele przy ul. Przy Bażantarni. Głos w sprawie zabrał ksiądz, który tłumaczy się z incydentu. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

Wielki Tydzień w kościele

Wielki Tydzień w tym roku jest wyjątkowy ze względu na epidemię koronawirusa, która dotknęła Polskę na początku marca. Wierni nie mogą uczestniczyć w mszach, bowiem obecne przepisy pozwalają na udział w liturgii jednocześnie pięciu osobom. Jak pokazuje praktyka, nie wszyscy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Emerytka zasłabła, przewróciła się na chodnik. Nie oddychała, reanimacja na ulicyEmerytka zasłabła, przewróciła się na chodnik. Nie oddychała, reanimacja na ulicyCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. Incydent na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Policja zareagowała natychmiast
2. Dzieci płakały, widząc, co policja robi z tatą, który zabrał je na spacer. Nagranie pojawiło się w sieci

20 osób na mszy

Jak poinformował portal haloursynów.pl jeden z czytelników, w środę, 8 kwietnia w czasie popołudniowego nabożeństwa w kościele pw. Bł. Władysława z Gielniowa przebywało co najmniej kilkanaście osób. Dwanaście z nich siedziało w ławkach, a pozostałe oczekiwały w kolejce do spowiedzi. - Ksiądz, który udzielał komunii świętej widział, że w świątyni jest za dużo wiernych, mimo to nie zareagował - mówi czytelnik. I podkreśla, że sam jest osobą wierzącą, ale uważa, że skoro wszyscy mają stosować się do obowiązujących przepisów, to kościoły również. - Policja pilnuje lasu, więc może zajrzy też do świątyni? - dodaje.

Dlaczego doszło do złamania przepisów?

Ksiądz Kamil Falkowski z parafii Bł. Władysława z Gielniowa przekazał portalowi, że do przekroczenia limitu uczestników w czasie nabożeństwa mogło dojść w czasie, gdy jedyny obecny w kościele duchowny spowiadał wiernych. - Obok spowiedzi, mamy co 15 minut Komunię Świętą. Ksiądz spowiadający jest sam w świątyni, mógł nie zorientować się podczas spowiedzi, że na komunię czeka już sporo wiernych - wyjaśnił ksiądz Kamil Falkowski.

Znany warszawski raper trafił do aresztu. Ciążą na nim poważne zarzutyZnany warszawski raper trafił do aresztu. Ciążą na nim poważne zarzutyCzytaj dalej

Stosujemy się do ograniczeń

Ksiądz podkreśla, że w parafii przestrzegane są wszelkie zalecenia dotyczące liczby wiernych na mszy oraz odległości między nimi w kolejce do spowiedzi. Warto wspomnieć, że kościół przy ul. Przy Bażantarni jest bardzo duży i posiada aż tysiąc miejsc siedzących.

Msze online i spowiedź

Wiele parafii w Warszawie na czas epidemii zachęca wiernych do pozostania w domach i uczestnictwa w mszach online, które organizują. Na bezpieczną spowiedź w czasach epidemii koronawirusa również znaleziono sposób. Pisaliśmy już o tym w artykule: Spowiedź w czasach koronawirusa. Ksiądz z Warszawy znalazł na to sposób.

O krok od tragedii na Grochowie. Nietrzeźwy mężczyzna topił się w jeziorzeO krok od tragedii na Grochowie. Nietrzeźwy mężczyzna topił się w jeziorzeCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełom w walce z koronawirusem, wynalazek Polaków ma 100% skuteczność. Ruszyła masowa produkcja
  2. Zmarła światowa gwiazda sportu. Odszedł w bardzo młodym wieku, przyczyna jest bardzo przykra
  3. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  4. Rekordowa kara za złamanie kwarantanny. Kwota którą dostał mężczyzna z Mazowsza zwala z nóg
  5. Czeka nas kolejny kataklizm. Po koronawirusie nadejdzie jeszcze gorszy kryzys
  6. Niemcy też zdecydowały się wprowadzić obostrzenia na granicach. Wjazd tylko z dobrze uzasadnionego powodu

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News