Kierowco. Policja właśnie ogłosiła akcję. Możesz zrobić przegląd samochodu za darmo. [Szczegóły]

Autor Karolina Kraushar - 15 Czerwca 2020
Policja ogłosiła wyjątkową akcję. Możesz zrobić przegląd za darmoŹródło: Pixabay

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji we współpracy z Zespołem Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie oraz Polską Izbą Ubezpieczeń 18 czerwca uruchomią bezpłatny punkt kontroli samochodów. Akcja policji ma zachęcić kierowców do kontroli stanu technicznego pojazdu przed długimi podróżami samochodowymi.

Bezpłatny przegląd samochodu

18 czerwca na terenie stacji kontroli pojazdów przy Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie przy ulicy Szczęśliwickiej 56 od godziny 10.00 do 18.00 będą prowadzone bezpłatne przeglądy samochodów. Tego dnia diagnosta oraz policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut. Kontroli zostaną poddane: układ hamulcowy, układ kierowniczy, układ zawieszenia, jezdny w tym ogumienie oraz układ wydechowy i oświetlenie. Organizowana akcja ma zachęcić kierowców do sprawdzania stanu technicznego pojazdów, nie tylko podczas okresowych badań technicznych, ale również gdy planują dłuższą podróż samochodem.

Dzisiaj grzeje:
1. Płonie samochód. Jedna osoba nie żyje. Gigantyczna tragedia na Mazowszu, wypadek i pożar.
2. Kierowca zapłaci nawet 500 zł w czasie burzy. Mandatu trudno uniknąć, ale jest sposób

Myślmy o bezpieczeństwie

"Sprawdzanie stanu technicznego przed długą wakacyjną podróżą powinno wejść w krew każdemu kierowcy. Polska jest na szarym końcu statystyk wypadkowych w Europie. Tylko od nas zależy, czy poprawimy te wyniki. Wypadki mają związek z tym, czy nasze auto jest sprawne i czy potrafimy dostosować się do przepisów. Do hasła "Jedź bezpiecznym autem", dodałbym też #świadomiezwolnij, bo w ten sposób dbasz o bezpieczeństwo na drodze." - mówi Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Poważny wypadek pod Piasecznem. W akcji śmigłowiec LPRPoważny wypadek pod Piasecznem. W akcji śmigłowiec LPRCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz konto w PKO BP? Bank ogłasza ważne zmiany, klienci mogą być zaskoczeni
  2. Artur Szpilka pobił znanego polityka. Wszystko uchwyciły kamery (WIDEO)
  3. Tragedia na Mazowszu. Pieszy zginął pod kołami forda. 37-latek nie żyje
  4. Koronawirus w znanej firmie kurierskiej. Pracownicy i klienci na kwarantannie
  5. Ciężkie powroty z długiego weekendu. Gigantyczne korki pod Warszawą, stoi się kilkadziesiąt minut
  6. Zauważyliście, że deski klozetowe w publicznych wc mają specyficzny kształt? Powód powala, odechciewa się wchodzić
TVN ujawnił plany ministerstwa. Nowy obowiązek dla wszystkich Polaków. Posypią się kary?TVN ujawnił plany ministerstwa. Nowy obowiązek dla wszystkich Polaków. Posypią się kary?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News