Pracownik przedszkola ma koronawirusa. Podjęto radykalne kroki

Autor Alicja Guz - 10 Sierpnia 2020
przedszkole numer 422 na BielanachŹródło: Google Street View

Przedszkole na Bielanach zamknięte z powodu koronawirusa. Tę informację potwierdził rzecznik Urzędu m.st. Warszawy Tomasz Kunert. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u pracownika przedszkola. Na kwarantannę skierowano ponad 30 osób.

Przedszkole zamknięte

Przedszkole numer 422 na ulicy Brązowniczej na Bielanach zostało tymczasowo zamknięte. Powodem jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u pracownika placówki. Jak poinformował rzecznik Urzędu m.st. Warszawy Tomasz Kunert, grupa licząca około 25 dzieci została skierowana na kwarantannę. Podobnie postąpiono z siedmioma osobami pracującymi w przedszkolu, które miały kontakt z zarażoną osobą. W związku z brakami w kadrze, przedszkole tymczasowo zamknięto.

Dzisiaj grzeje:
1. Wydano nagły komunikat dla dużego miasta. Zacznie się już 15 sierpnia
2. Poważna awaria w popularnym banku. Tysiące Polaków odciętych od usług

Rodzice poinformowani

W związku z brakami w kadrze, przedszkole tymczasowo zamknięto. Jak podaje Tomasz Kunert, jeszcze w piątek o zaistniałej sytuacji zostali poinformowani rodzice wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola. Dzieciom, które nie zostały wysłane na kwarantannę, dzielnica Bielany szukała tymczasowych miejsc w innych placówkach. Na taką opcję zgodzili się rodzice jednego podopiecznego. Pozostali nie widzieli potrzeby, by na czas zamknięcia przedszkola numer 422 przenosić dzieci do innych placówek.

Koronawirus na Mazowszu

W poniedziałek 10 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 619 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Z danych MZ wynika, że na Mazowszu zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u 53 osób.

Niewyobrażalny dramat. Nagle wszyscy usłyszeli krzyki 7-latka, nikt mu nie pomógłNiewyobrażalny dramat. Nagle wszyscy usłyszeli krzyki 7-latka, nikt mu nie pomógłCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Juror "X Factor" miał wypadek. Gwiazdor przeszedł operację
  2. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii
  3. Policja przekazały tragiczne informacje. Konieczna natychmiastowa akcja służb
  4. Nagle usłyszeli dziwne dźwięki dochodzące z ziemi. Kiedy poznali powód aż ich zmroziło
  5. Klamka zapadła. Ministerstwo Zdrowia nie ma wątpliwości, chodzi o restrykcje dla części Polaków
  6. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
W warszawskim szpitalu rodzą się W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News