Jest wstępna data otwarcia przedszkoli w Warszawie. Ratusz zmienia zdanie

Autor Mateusz Dolak - 6 Maja 2020
PrzedszkoleŹródło: UM Warszawa

Ratusz poinformował, że wbrew poprzednim zapowiedziom otworzy przedszkola w Warszawie. W komunikacie przesłanym do mediów podano też wstępną datę | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Warszawy.

Kiedy dzieci wrócą do przedszkoli?

Warszawa ustaliła wstępną datę otwarcia placówek na 18 maja, ale pod warunkiem uszczegółowienia wytycznych sanitarnych. Jednocześnie podjęto decyzję o wysłaniu ankiet do ponad 70 tys. rodziców z pytaniem o to czy poślą swoje dzieci do przedszkola lub żłobka. - Zwróciliśmy się też do Głównego Inspektora Sanitarnego o doprecyzowanie wytycznych sanitarnych z dnia 30 kwietnia. Jednocześnie przygotowujemy wewnętrzne instrukcje, oraz zakupy środków ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, przyłbice i fartuchy). Musimy mieć pewność, że dzieci i ich opiekunowie oraz pracownicy placówek będą bezpieczni - poinformowała Karolina Gałecka, rzecznik m. st. Warszawy.

Dzisiaj grzeje:
1. Tragedia na Mazowszu. Ze studni wystawała dziecięca rączka. Wezwano policję
2. Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej? Senator partii rządzącej wyjawia szczegóły

25 tysięcy maseczek

Data otwarcia placówek uzależniona jest od ich przygotowania. - Po zebraniu wyników ankiet od rodziców, będzie można określić zapotrzebowanie na miejsca w placówkach. Z kolei, gdy będziemy znać precyzyjne wytyczne ze strony GIS, będziemy mogli zakupić niezbędne środki ochrony dla pracowników i przygotować wnętrza, w których mają przebywać dzieci. Z naszych szacunków wynika, że w skali jednego dnia na potrzeby przedszkoli i żłobków trzeba przeznaczyć 25 tys. maseczek i tyle samo par rękawiczek. O ostatecznym terminie otwarcia żłobków i przedszkoli poinformujemy w osobnym komunikacie - podsumowała Gałecka.

Ksiądz zorganizował drogę krzyżową w czasie pandemii. Policja umarza postępowanie, nie będzie karyKsiądz zorganizował drogę krzyżową w czasie pandemii. Policja umarza postępowanie, nie będzie karyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jackowski powiedział, gdzie jest Kacperek. Służby błyskawicznie udały się na miejsce, widok ściął ich z nóg
  2. Anna Lewandowska opublikowała pierwsze zdjęcie po porodzie. Jeden szczegół zdobył serca fanów
  3. Tragiczny finał akcji ratunkowej. Śmiertelny wypadek na Mazowszu
  4. Wypadek samochodów ciężarowych. Smutna wiadomość, kierowca nie miał szans
  5. Warszawskie ZOO prosi internautów o pomoc. Chodzi o małe lemury
  6. Samolotem, w którego katastrofie zginęła Jantar, miała lecieć inna wielka gwiazda. Zrezygnowała w ostatniej chwili
Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News