Znamy wyniki rekrutacji do przedszkoli. Co z dziećmi, które się nie dostały?

Autor - 13 Maja 2020
przedszkolaŹródło: Pixabay

Już są wyniki rekrutacji do przedszkoli. W tym roku do Warszawskich placówek przyjęto ponad 300 dzieci więcej, niż w 2019 roku. Niestety nie wszystkie maluchy dostały się do placówek pierwszego wyboru. Czy znajdzie się dla nich jeszcze miejsce w innych przedszkolach? | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

20 tysięcy dzieci

12 maja o godzinie 13.00 opublikowano listę zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów do przedszkoli. - Znamy już wyniki rekrutacji 2020/21 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w Warszawie. Przyjęliśmy 19 580 dzieci (w poprzedniej rekrutacji było to 19 257) w tym: 11 832 trzylatków, 1 170 czterolatków, 704 pięciolatków i 5 874 sześciolatków - poinformowała na Twitterze wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Wiele dzieci się nie dostało

Do przedszkoli pierwszego wyboru nie dostało się ponad 3,5 tysiąca dzieci. O to jak ratusz rozwiąże tę sprawę, zapytaliśmy Karolinę Gałecką z Urzędu m. st. Warszawy. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami 3 600 dzieci, które nie odstały się do przedszkoli pierwszego wyboru będą miały zapewnione miejsce w innej placówce - informuje Gałecka. - Staramy się znaleźć dla dzieci miejsce w przedszkolu na terenie dzielnicy gdzie mieszkają. Z reguły się to udaje, choć sporadycznie zdarzają się sytuację, kiedy dziecko uczęszcza do placówki na terenie innej dzielnicy. - dodaje.

Rodzice muszą potwierdzić zapisanie dziecka

Rodzice dzieci przyjętych do przedszkoli muszą potwierdzić chęć ich zapisania do 20 maja, do godziny 16.00. Mogą to zrobić przesyłając skan lub zdjęcie potwierdzenia woli zapisu na adres mailowy przedszkola lub logując się na konto kandydata.

Przedszkola i żłobki w dobie epidemii

Odmrażanie gospodarki trwa, a wraz z nią nadchodzi ponowne otwarcie przedszkoli i żłobków. O tym kiedy w stolicy dzieci znów pójdą do placówek powiedział 13 maja na konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Chcemy 18 maja otworzyć wszystkie przedszkola i żłobki, które są w gestii miasta. Jest ich ponad tysiąc - powiedział. W związku z obowiązującymi obostrzeniami grupy przedszkolne mogą liczyć maksymalnie dwanaścioro dzieci, czyli mniej niż zazwyczaj. Samo to sprawia, że nie wszystkie będą mogłyby wrócić do placówek. Jak przekazał Trzaskowski, tylko część rodziców odda dzieci do przedszkoli 20 maja. - Już wiemy, że na pewno nie wszyscy rodzice poślą swoje dzieci do żłobków i przedszkoli od 20 maja - mówił Rafał Trzaskowski.

Warszawski przedsiębiorca pozywa Skarb Państwa. W grę wchodzą duże pieniądzeWarszawski przedsiębiorca pozywa Skarb Państwa. W grę wchodzą duże pieniądzeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uczniowie wrócą do szkół. Padły konkretne daty, niespodziewana decyzja rządu
  2. Adam Małysz i Apoloniusz Tajner pokłócili się w mediach. Poszło o pieniądze
  3. Celebryci łamią przepisy na oczach tysięcy osób. Oburzające zachowanie, mogło dojść do tragedii
  4. Ważna wiadomość dla restauracji. Nowa uchwała dotyczy ogródków
  5. Koncerty Chopinowskie odbędą się, ale w zupełnie innej formie. Nie trzeba będzie ruszać się z domu
  6. Warszawę czeka paraliż? Szykuje się ogromny strajk, padła oficjalna data
Pilne: rząd ogłosił zniesienie obostrzeń. Znamy szczegóły, dużo się zmieniPilne: rząd ogłosił zniesienie obostrzeń. Znamy szczegóły, dużo się zmieniCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News