Przeciwnicy in vitro będą wściekli. Ratusz podał ile dzieci przyszło na świat w ten sposób

Autor Mateusz Dolak - 18 Lutego 2020
Ruszyła kolejna edycja programu in vitro Źródło: Pixabay

Stołeczny ratusz podał ile dzieci urodziło się dzięki miejskiemu programowi in vitro. Informacja pojawiła się w związku z wystartowaniem kolejnej edycji wsparcia dla kobiet, które nie mogą zajść w ciąże.

32,8 milionów na in vitro

- Już 616 dzieci urodziło się w #Warszawa dzięki miejskiemu programowi #invitro❗ Właśnie ruszyła jego kolejna edycja. ???? Wspieramy osoby nie mogące naturalnie zajść w ciążę i na najbliższe trzy lata, przeznaczamy na ten cel 32,8 mln zł. ❤ #JestemZCiebieDumna #WarszawaDlaWszystkich - czytamy we wpisie na oficjalnym profilu Warszawy na Facebooku.
Miasto w 2020 roku podpisało nowe umowy z ośmioma klinikami, które pomogą wykonać zabieg. - Na trzyletni program (2020-22) stołeczni radni przyznali 32,8 mln zł. Na leczenie będą mogły zapisywać się pary małżeńskie lub partnerskie od co najmniej dwóch lat zamieszkujące w Warszawie - poinformowała Magdalena Łań ze stołecznego ratusza.

Program zakłada dofinansowanie do ok. 1800 procedur zapłodnienia pozaustrojowego rocznie, a jedna para może skorzystać aż z trzech takich prób. Maksymalne dofinansowanie zabiegu wynosi od 3,6 do 6 tysięcy złotych.
- Program polityki zdrowotnej składa się z trzech elementów: dofinansowania procedur zapłodnienia pozaustrojowego, dofinansowania procedury ochrony płodności dla kobiet przed leczeniem nowotworów oraz wykładów dla uczniów liceów i techników dotyczących zapobiegania i leczenia niepłodności - podsumowuje Łań. Program invitro obowiązuje w Warszawie od 2017 roku.

Klara, jej mama i siostra odeszły do Aniołków. Wzruszające słowa na pogrzebie ofiar z Bukowiny TatrzańskiejKlara, jej mama i siostra odeszły do Aniołków. Wzruszające słowa na pogrzebie ofiar z Bukowiny TatrzańskiejCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal na urodzinach Dody? Zmiażdżyła na Instagramie warszawski klub
  2. Poważna awaria w metrze. Zamknięto kilka stacji
  3. Tragedia na basenie. Nie żyje 12-latka z Otwocka
  4. Miasto dopłaca do remontu domu. Podpowiadamy, jak pozyskać środki
  5. Tajemnicza palma w centrum Warszawy. Kto ją ustawił?
  6. Pożar w kamienicy. Jedna osoba ranna
Gradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachGradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachCzytaj dalej

Następny artykuł