Tragiczny finał pożaru w Pruszkowie. Nie żyją dwie osoby

Autor Natalia Godek - 1 Stycznia 2021
Pożar w PruszkowieŹródło: miasto Pruszków

Tragedia w Pruszkowie. W kamienicy przy ulicy Kościuszki wybuchł pożar, w wyniku którego zmarło dwóch mężczyzn. Prokuratura już wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Pożar w Nowy Rok

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie otrzymali zgłoszenie tuż po godzinie 8.00. Telefon wykonały osoby postronne. Jak podaje oficer prasowy jednostki, mł. bryg. Karol Kroć, służby podjęły działania niemal natychmiast.

Pożar wybuchł przy ulicy Kościuszki w mieszkaniu w kamienicy na drugim piętrze i jak poinformował rzecznik, miał nietypowy charakter, ponieważ bardzo długo nie było widać jego oznak. - To było specyficzne zdarzenie, nawet mieszkańcy byli zdziwieni. Strażacy podejrzewają, że ten pożar mógł się rozwijać w sposób niezauważony przez dłuższy czas - stwierdził Kroć.

Nie żyje dwóch mężczyzn

Po wejściu do środka strażacy zastali w mieszkaniu dwie osoby, których nie dało się uratować. - Byli to mężczyźni - stwierdził rzecznik.

Chwilę po strażakach, na ulicy Kościuszki pojawiła się policja - Na miejscu pracował prokurator oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Zakończyli oni swoją pracę około godziny 11. Przyczyny śmierci mężczyzn oraz wybuchu pożaru na razie nie są znane. Będą dopiero ustalane w toku działań - stwierdziła w rozmowie z Wawa Info Karolina Kańka, rzecznik policji z Pruszkowa.

Ledwo zaczął się nowy rok, a już skandal w kościele. Tłumy przyszły na mszę, świątynia była pełna pomimo obostrzeńLedwo zaczął się nowy rok, a już skandal w kościele. Tłumy przyszły na mszę, świątynia była pełna pomimo obostrzeńCzytaj dalej

Nieoficjalnie jednak dowiedzieliśmy się, że bezpośrednią przyczyną pożaru był niezgaszony papieros. - Szybka i sprawna akcja straży pożarnej sprawiła, że pożar nie rozprzestrzenił się i nikt więcej nie ucierpiał.Apelujemy o rozwagę i zachowywanie wszelkich środków ostrożności. Bądźmy w 2021 roku bezpieczni - zaapelował pruszkowski magistrat.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: miasto Pruszków

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News