Sztab Rafała Trzaskowskiego przygotował specjalną stronę. Chodzi o protesty wyborcze

Autor Alicja Guz - 14 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: gov.pl

Druga tura wyborów prezydenckich 2020 wywołała wiele emocji zarówno w sztabach kandydatów, jak i wśród wyborców. Według danych przekazanych przez PKW to Andrzej Duda zwyciężył w głosowaniu, uzyskując 51,03 procent poparcia wyborców. Sztab Rafała Trzaskowskiego poinformował, że przygotowuje protest wyborczy.

Wybory prezydenckie 2020

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzyli się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Decyzją wyborców zwyciężył Andrzej Duda, który uzyskał 51,03 procent wszystkich głosów. Na jego kontrkandydata głosowało 48,97 procent upoważnionych. Sztab Rafała Trzaskowskiego poinformował we wtorek, że przygotowuje protest wyborczy.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagły zwrot w sprawie zmarłego Woźniaka-Staraka. Na jaw wychodzą nowe fakty
2. Zapłacisz i nie dostaniesz towaru, sprzedawca zasłoni się obostrzeniami. Coraz więcej Polaków się skarży

Będzie protest wyborczy?

Cezary Tomczyk, szef sztabu kandydata Koalicji Obywatelskiej poinformował, że komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego przygotowuje protest wyborczy. Z kolei posłanka KO Barbara Nowacka podczas konferencji powiedziała: "Dostajemy sygnały bardzo niepokojące przy przebiegu głosowania". Dodała również, że "wychodząc na przeciw temu gniewowi społecznemu" sztab Rafała Trzaskowskiego proponuje "wspólne działanie na rzecz kontroli uczciwości wyborów i protestów wyborczych".

Niezwykły obiekt pojawi się nad Polskim niebem. Jak oglądać kometę NEOWISE?Niezwykły obiekt pojawi się nad Polskim niebem. Jak oglądać kometę NEOWISE?Czytaj dalej

Specjalna strona internetowa

Z inicjatywy komitetu wyborczego Rafała Trzaskowskiego powstała również specjalna strona internetowa. - Przygotowaliśmy specjalną stronę www.protestwyborczy2020.pl. Na tej stronie znajdziecie państwo wszystkie możliwe formularze i instrukcje, tak żeby albo samodzielnie złożyć protest albo wypełnić przygotowany przez nas formularz - wytłumaczyła podczas konferencji Barbara Nowacka. Strona ta skierowana jest do wszystkich wyborców w kraju i za granicą. Ma pomóc wyborcom złożyć osobiście protest wyborczy lub ułatwić kontakt ze sztabem wyborczym, w celu przekazania informacji o nieprawidłowościach.

Do kiedy można składać protesty wyborcze?

Protesty wyborcze można składać do czwartku 16 lipca. Poseł Cezary Tomczyk zwrócił się do wyborców, by zgłaszali protest do Sądu Najwyższego w sytuacji, gdy byli świadkami jakichkolwiek nieprawidłowości w czasie liczenia głosów czy kiedy czekali w komisjach wyborczych. Tomczyk zwrócił uwagę, że najwięcej problemów było podczas głosowania za granicą. - Ale największy problem jest za granicą. Tam kilkaset tysięcy ludzi nie mogło zagłosować, kilkaset tysięcy polskich obywateli zostało pozbawionych prawa do głosowania - mówił. - Mamy dzisiaj ogromne wątpliwości co do całego systemowego rozwiązania, jeśli chodzi o wybory w Polsce i każda z tych nieprawidłowości musi być rozpatrzona indywidualnie - tłumaczył poseł Cezary Tomczyk.

Koronawirus w kościele. Proboszcz zakażony, trwa dezynfekcja świątyniKoronawirus w kościele. Proboszcz zakażony, trwa dezynfekcja świątyniCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki protest pod Sejmem, ludzie wyszli na ulice, mają dość. Co się dzieje i o co chodzi?
  2. Na Cirlce K legalnie kupisz "holenderską używkę". Rusza sprzedaż na stacjach
  3. Kierowca rozwalił ścianę Groszka. Po tym jak wjechał w sklep zaczął uciekać
  4. Groził, okradł i próbował zgwałcić. Kobietę uratowali pasażerowie autobusu
  5. Wypadek na Mazowszu. Pędził jak szalony, dachował i uderzył w dom. W środku była starsza kobieta
  6. Żona Cezarego Żaka po 35 latach zdradziła, co działo się za zamkniętymi drzwiami. Tylko najbliżsi wiedzieli
Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News