Paraliż centrum Warszawy. Niespodziewane wydarzenie w stolicy, na miejsce natychmiast ruszyła policja

Autor Kamil Matuszak - 4 Listopada 2020
Protest taksówkarzy WarszawaŹródło: East News

Taksówkarze sparaliżowali ulice Warszawy. Zorganizowali protest, który miał na celu zakomunikować rządowi, że pandemia dotknęła również ich branżę. Domagają się uwzględnienia w tarczy antykryzowej - z tego powodu prejechali przez stolicę i na kilka godzin zablokowali ruch.

Protest taksówkarzy

Warszawscy taksówkarze rozpoczęli protest. W środę przejechali ulicami stolicy, aby pokazać swoje niezadowolenie i zakomunikować, że ich branżę także dotyka kryzys związany z pandemią koronawirusa. Żądają natychmiastowego działania polskiego rządu i chcą być uwzględnieni w tarczy antykryzysowej.

We wtorek pojawiała się informacja o planowanym proteście warszawskich taksówkarzy, którzy czują się poszkodowani i liczą na reakcję ze strony władzy. Został on zaplanowany na środę, godzinę 10:00 - "Nasza sytuacja jest coraz gorsza" - mówił wiceszef Związku Zawodowego "Warszawski Taksówkarz". Komunikat informował również o możliwych utrudnieniach, które planowane były na czas przejazdu protestacyjnego.

Trzy osoby nie żyją, dwie spłonęły. Tragiczny wypadek na obwodnicy dla TiRów, droga zablokowanaTrzy osoby nie żyją, dwie spłonęły. Tragiczny wypadek na obwodnicy dla TiRów, droga zablokowanaCzytaj dalej

Taksówkarze w coraz gorszej sytuacji

Taksówkarze zgromadzili się ok. godziny 9:00 na błoniach przed Stadionem Narodowym, by ruszyć stamtąd przez Most Poniatowskiego na plac Trzech Krzyży, a następnie przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, od którego oczekują obietnicy interwencji.

Dzisiaj grzeje:
1.Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja
2. Zacznie się już jutro. PKP nie miało wyjścia. Rząd nie pozostawił im wyboru. Porażające wieści dla wszystkich podróżujących
3. Uwaga, zamykają stacje metra. Będą duże utrudnienia, już planują zastępcze autobusy

Protest ruszył sprzed stadionu, a chwilę później ruch w Alejach Jerozolimskich od Wału Miedzeszyńskiego do ronda de Gaulle'a był już utrudniony. W strajku kierowców uczestniczyło ponad sto pojazdów, które jechały bardzo powoli, jednocześnie trąbiąc. Całą trasę pokonali w asyście policji.

Taksówkarze zablokowali lub spowolnili ruch w centrum oraz na Pradze Południe. Mieli jednak pomysł na finał protestu.

Uwaga, zamykają stacje metra. Będą duże utrudnienia, już planują zastępcze autobusyUwaga, zamykają stacje metra. Będą duże utrudnienia, już planują zastępcze autobusyCzytaj dalej

Protest taksówkarzy dotarł pod Kancelarię Premiera w Warszawie

Metą protestu była Kancelaria Premiera, pod którą taksówkarze dotarli ok. 11:00 - to właśnie tam zaplanowany został finał przejazdu. Chcieli, aby ich obecność i postulaty zostały zauważone przez polityków, którzy nie reagowali wcześniej na ich potrzeby. Zgromadzeni kierowcy stali pod kancelarią kilkanaście minut i trąbili. Ich celem było również złożenie podania do premiera, które zmusiłoby go do działania - "To jest nasz główny postulat. Na razie nie interesuje nas nic więcej, bo nasza sytuacja jest coraz gorsza" - dodał w rozmowie z TVN Komorowski.

Manifestacja zakończyła się po godzinie 11:00. Policja asystowała protestującym także, gdy dotarli na miejsce docelowe. Po zgromadzeniu pod Kancelarią Premiera, taksówkarze zaczęli się rozjeżdżać, a funkcjonariusze po odczekaniu kilkunastu minut, również zakończyli nadzór.

Komenda Stołeczna Policji potwierdziła już zakończenie protestu. "Taksówkarze zakończyli przejazd. Nie ma już żadnych utrudnień" - przekazała Monika Nawrat ze stołecznej Policji.

Ratusz chce zablokować marsz. Rzeczniczka potwierdziła, jest wniosek do wojewodyRatusz chce zablokować marsz. Rzeczniczka potwierdziła, jest wniosek do wojewodyCzytaj dalej

Taksówkarze nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Jeśli ich postulaty nie dotrą do władz, nie poprzestaną na jednym strajku. Sytuacja jest na tyle niekorzystna, że niewykluczone są kolejne przejazdy protestacyjne. Dla ruchu w Warszawie, a także mieszkańców poruszających się komunikacją miejską, może oznaczać to kolejne utrudnienia, również w godzinach szczytu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygotowania do narodowej kwarantanny. Jakie mogą być najgorsze scenariusze?
  2. Od wtorku nowe rozporządzenie dotyczące praw jazdy - Co się zmieni?
  3. Pilne ostrzeżenie, salmonella w popularnym maśle. Nie wolno go jeść, GIS wydał zalecenia
  4. Nie żyje najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Rodzice w żałobie, dziecko miało tylko 4 miesiące
  5. Monitoring nagrał nożownika z Żabki. Policja właśnie opublikowała jego zdjęcie, jest poszukiwany
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Przekazano tragiczną wiadomość, nie żyje były piłkarz Korony Kielce. Miał tylko 51 lat

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News