Policja zatrzymała ją podczas Strajku Kobiet. Sąd właśnie podjął decyzję w sprawie aresztu dla Izy

Autor Julian Bakuła - 19 Listopada 2020
Nie będzie aresztu dla 25-latki zatrzymanej po Proteście KobietŹródło: Fot. Piotr Molecki/East News

Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosił decyzję w sprawie Izabeli O. podejrzanej o zranienie racą policjanta podczas jednego z protestów pod koniec października. Zgodnie z prawomocnym postanowieniem sądu 25-latka nie trafi do aresztu.

Przepychanki przed Sądem Okręgowym. Policja otoczyła budynek, wciągają ludzi do radiowozówPrzepychanki przed Sądem Okręgowym. Policja otoczyła budynek, wciągają ludzi do radiowozówCzytaj dalej

Zatrzymana po proteście nie trafi do aresztu

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w czwartek (19.11) prawomocne postanowienie, na mocy którego 25-letnia Izabela O. nie trafi do aresztu. Kobieta jest podejrzana o czynną napaść na funkcjonariusza oraz udział w zbiegowisku podczas protestu w ramach Strajku Kobiet.

Wniosek o zastosowanie dwumiesięcznego aresztu tymczasowego wobec 25-latki składała wcześniej prokuratura, lecz nie przychylił się do niego Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia, wobec czego prokuratura złożyła odwołanie do wyższej instancji.

Brak przesłanek dla aresztu

- Sąd Okręgowy, tak jak Sąd Rejonowy nie znalazł przesłanek, które przemawiałyby za zastosowaniem dwumiesięcznego aresztu. Sąd skupił się w uzasadnieniu na braku obawy matactwa i na nieprawidłowej obecnie kwalifikacji prawnej czynu - mówiła mec. Agnieszka Helsztyńska, broniąca Izabeli O. przed sądem.

Według mec. Helsztyńskiej w uzasadnieniu decyzji Sąd Okręgowy powołał się na zaangażowanie społeczne Izabeli O., co może być wskazówką, że przyszła kara za stawiane jej zarzuty nie będzie surowa. Z kolei PAP informuje, że prokuratura jeszcze w czwartek chciał wycofać wniosek o areszt dla oskarżonej, na co jednak nie zgodził się sąd.

Dzisiaj grzeje:
1.Przepychanki przed Sądem Okręgowym. Policja otoczyła budynek, wciągają ludzi do radiowozów
2. Zapadła decyzja. Przedłużają kontrolę na granicy. Luzowanie obostrzeń za granicą nie wchodzi w grę
3. Smutne wieści z samego rana. Strażacy z Legionowa w żałobie, nie żyje Dariusz Popis

Smutne wieści z samego rana. Strażacy z Legionowa w żałobie, nie żyje Dariusz PopisSmutne wieści z samego rana. Strażacy z Legionowa w żałobie, nie żyje Dariusz PopisCzytaj dalej

Zdarzenie na placu Trzech Krzyży

Do zarzucanej 25-latce napaści na funkcjonariusza miało dojść w trakcie protestu kobiet przeciw orzeczeniu TK w sprawie aborcji 26 października. Protestujący mieli rzucić racę w kierunku grupy osób związanych z tzw. środowiskami narodowymi blokujących wejście do kościoła pw. św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży.

Racą został trafiony jeden z funkcjonariuszy policji, któremu udzielono pomocy medycznej. W związku z tym zatrzymana została Izabela O., której czyn zakwalifikowano jako występek chuligański.

Manifestacja solidarnościowa przed sądem

W momencie rozpoznawania przez Sąd Okręgowy w Warszawie zażalenia prokuratury na odstąpienie od aresztu dla Izabeli O. przed gmachem sądu trwała manifestacja solidarnościowa. Policja zaczęła wciągać uczestników zgromadzenia do radiowozów.

"Na wysokości Sądu Okręgowego w Al. "Solidarności" doszło do zablokowania ruchu w kierunku Pragi. Interweniowali policjanci. Zatrzymano osoby najbardziej agresywne. Trwają czynności prowadzone w kierunku naruszenia nietykalności funkcjonariuszy" - napisała stołeczna policja na Twitterze.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedniJasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Porażające wyznanie pielęgniarki. Obnażyła problemy, z którymi muszą się borykać każdego dnia
  2. To 71-latka ponosi winę za śmierć kierowcy Opla Calibry. Uciekła z miejsca wypadku
  3. Trzaskowski nie wytrzymał. Mocne słowa w kierunku policji po protestach w Warszawie
  4. Ewakuacja na Mazowszu, zamknięte urzędy i szkoła. Nikt nie może się zbliżyć, policja szczelnie otoczyła teren
  5. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym na Mazowszu. Wyleciały okna i drzwi od garażu, ranny mężczyzna
  6. Nie żyje znany polski dziennikarz. Zmarł dzisiaj w nocy, wiadomość przekazał jego przyjaciel
  7. Nikt się nie wywinie, to już pewne. Będziesz musiał zapłacić nawet 150 złotych, rachunki pójdą w górę

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News