Górnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicy

Autor - 14 Maja 2020
kopalniaŹródło: Pixabay

Górnicy planują przyjazd do Warszawy, gdzie 16 maja razem z przedsiębiorcami chcą protestować przeciwko polityce rządu. Mobilizujmy się nie tylko górnicy ale także i wszyscy którzy są związani z przemysłem, firmy około górnicze, hutników i wszystkich Ślązaków - nawołują w internecie. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Górnicy przyjadą do Warszawy?

Za pośrednictwem Facebooka fanpage Brać Górnicza organizuje wydarzenie "Wsparcie ze Śląska". Celem jest przyjazd górników do stolicy, by razem z przedsiębiorcami zaprotestować 16 maja przeciwko polityce rządu. - My Bracia Górnicy w tym ciężkim dla naszego państwa okresie postanowiliśmy działać solidarnie z przedsiębiorcami, wspomagając ich na można śmiało to powiedzieć polu walki. To ostatni dzwonek dla nas w obliczu upadłości naszego Polskiego dobra jakim jest przemysł wydobywczy musimy działać powyżej podziałami - czytamy w opisie wydarzenia.

Jakie mają postulaty?

Protestujący górnicy planują przyjechać do Warszawy ze ściśle określonymi postulatami. Pracownicy kopalni chcą zmniejszenia opodatkowania branży wydobywczej, prawdziwej restrukturyzacji górnictwa a nie jego likwidacji, a także odmrożenia Polskiej gospodarki.

Kobieta kupiła świnię, chciała trzymać ją w domu. Teraz będzie miała duże kłopotyKobieta kupiła świnię, chciała trzymać ją w domu. Teraz będzie miała duże kłopotyCzytaj dalej

Czy protest górników się odbędzie?

Przyjazd górników do stolicy nie jest jeszcze pewny. Na stronie wydarzenia, organizatorzy podkreślają, że aby przyjechać musi się zebrać co najmniej tysiąc osób. - Jeżeli nie zbierze nas się co najmniej tysiąc osób nie róbmy sobie wstydu i nie wychodźmy nawet z domów - czytamy w opisie wydarzenia. W momencie publikacji tego artykułu wzięcie udziału w wydarzeniu zadeklarowało 133 osoby, a liczba zainteresowanych wynosiła 778 osób. Zatem przyjazd górników do Warszawy nie jest jeszcze przesądzony.

Dzisiaj grzeje:
1. Złodzieje ukradli samochód ratownikowi LPR. W środku był sprzęt, bez którego nie może latać
2. Dwie olbrzymie zagraniczne firmy zwalniają pracowników w Polsce. Setki ludzi trafią na bruk

Ciężka sytuacja na Śląsku

Przypominamy, że protest górników łączy się ze wzrostem zachorowań na COVID-19 w województwie śląskim. Liczba osób zakażonych koronawirusem przekroczyła tam 4600 osób, a tym samym epicentrum zarazy przeniosło się z województwa mazowieckiego na śląskie. Początkowo pojawiały się propozycje odseparowania Śląska od reszty kraju i wolniejsze "odmrażanie gospodarki" w tym rejonie. Jednak na konferencji 13 maja premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że: "Nie tylko nie zamierzamy zamykać woj. śląskiego, ale wręcz dzisiaj należy się pomoc naszym wspaniałym rodakom na Śląsku, w Zagłębiu, w całym województwie śląskim, które jest bardzo mocno dotknięte koronawirusem".

Dramat mieszkańców, windy jeżdżą jak chcą. Co tam się wydarzyło?Dramat mieszkańców, windy jeżdżą jak chcą. Co tam się wydarzyło?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważny zakaz przedłużono do końca lipca. Zapadła oficjalna decyzja
  2. Smutna informacja pogrążyła miliony Polaków. Nie żyje Henryk Jaskuła
  3. Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Na teście pojawi się aż 200 nowych pytań
  4. Salony kosmetyczne i fryzjerskie będą otwarte. Nowe zasady, z którymi trzeba się zapoznać
  5. Znamy wyniki rekrutacji do przedszkoli. Co z dziećmi, które się nie dostały?
  6. Absurdalny materiał w “Wiadomościach”. Zawinił rząd Morawieckiego, TVP i tak znalazło sposób
Ważna wiadomość dla restauracji. Nowa uchwała dotyczy ogródkówWażna wiadomość dla restauracji. Nowa uchwała dotyczy ogródkówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News