Protest po skandalicznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "To piekło milionów Polek"

Autor Aleksandra Olbryt - 22 Października 2020
protestŹródło: Jakub Kaminski/East News

Pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy Alei Szucha zebrali się protestujący, którzy nie zgadzają się z dzisiejszym wyrokiem ws. zakazu aborcji w przypadku nieodwracalnych wad płodu. Na miejscu demonstruje kilkaset osób, w tym Klaudia Jachira (posłanka KO) oraz Małgorzata Tracz, przewodnicząca Zielonych.

[Na żywo] Kolejny dzień protestów po wyroku TK. Tłumy z Żoliborza idą w kierunku centrum[Na żywo] Kolejny dzień protestów po wyroku TK. Tłumy z Żoliborza idą w kierunku centrumCzytaj dalej

TK wydał kontrowersyjny wyrok, setki osób przyszły na protest

Przed siedzibą Trybunału trwa protest przeciwko czwartkowemu orzeczeniu w sprawie zakazu aborcji w sytuacjach nieodwracalnych wad płodu. Na miejscu zebrało się kilkaset osób. Uczestnicy trzymają banery z mocnymi hasłami: "Nie każcie mi rodzić trupów", "Piekło Kobiet", "Wypie**alać".

Dzisiaj grzeje:
1. Nastolatka w nocy zamknęła się w łazience. Doszło do tragedii, nie żyje
2. Pilny apel PKP do wszystkich podróżujących. Nie wolno go lekceważyć
3. Szpital na stadionie powstaje w ekspresowym tempie. Właśnie pokazali zdjęcia, robią wrażenie

Czarne parasolki

Jak podała Eska, wśród uczestników protestu można rozpoznać m.in. aktywistki ze Strajku Kobiet oraz polityków. - Pod Trybunałem Konstytucyjnym twa spontaniczny protest. Nie oddamy naszych praw! - napisała na Twitterze przewodnicząca Zielonych Małgorzata Tracz.

Argument anti-choice

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News