Uwaga na protesty w centrum Warszawy. Demonstranci zajęli mosty

Autor Alicja Guz - 10 Sierpnia 2020
protest na mościeŹródło: Wikipedia, By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl

Protest ekologów przybiera na sile. Na moście Poniatowskiego, Świętokrzyskim i Śląsko-Dąbrowskim poprzebierani i rozśpiewani demonstranci próbują zwrócić uwagę na problem wysychania wód gruntowych. Swoim działaniem chcą przekonać rząd do podjęcia bardziej zdecydowanych kroków.

Protest na warszawskich mostach

Protest ma na celu zwrócenie uwagi rządzących na problem wysychania wód gruntowych. Na Poniatowskiego, Świętokrzyskim i Śląsko-Dąbrowskim w tej sprawie protestują poprzebierani młodzi ludzie skandujący m.in. " Susza, susza - czy Ciebie to nie rusza? "

Dzisiaj grzeje:
1. Wydano nagły komunikat dla dużego miasta. Zacznie się już 15 sierpnia
2. Samochody, które oszczędzą ci większych, dodatkowych kosztów. TOP 8 aut najtańszych w naprawie

Protest skierowany do rządu

Uczestnicy protestu na warszawskich mostach domagają się od rządu zdecydowanych działań, które ochronią środowisko. Jak podaje Eska Warszawa, jedna z uczestniczek protestu mówi: "Na wielu mostach dzieją się różnego typu happeningi i protesty, bo uznajemy, że temat suszy jest bardzo istotny, ale też bardzo pomijany w mediach, więc chcielibyśmy zwrócić na niego uwagę na bardzo różne sposoby".

Poważny problem suszy

Rozmówczyni Eska Warszawa zwraca również uwagę, że problem jest poważny i trzeba reagować. - Żeby głośno mówić o suszy, która panuje w naszym kraju, ale nie tylko tutaj. I to jest przerażające. Dlatego musimy coś z tym zrobić. Nie my jako Polacy, czyli zwykli obywatele, którzy będziemy rzadziej myć zęby, albo w ogóle przestaniemy się myc na trzy lata. Tylko tak naprawdę rząd, który jakoś zmodernizuje przemysł, który wyciąga nam 70 proc. wód gruntowych - mówi uczestniczka protestu. Dalszy ciąg demonstracji od godziny 18:30 ma się odbywać pod pomnikiem Syrenki Warszawskiej.

Pracownik przedszkola ma koronawirusa. Podjęto radykalne krokiPracownik przedszkola ma koronawirusa. Podjęto radykalne krokiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Na dobre i na złe" straci kultowego aktora? Fani serialu są zaniepokojeni
  2. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii
  3. Policja przekazały tragiczne informacje. Konieczna natychmiastowa akcja służb
  4. Nagle usłyszeli dziwne dźwięki dochodzące z ziemi. Kiedy poznali powód aż ich zmroziło
  5. Klamka zapadła. Ministerstwo Zdrowia nie ma wątpliwości, chodzi o restrykcje dla części Polaków
  6. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
W warszawskim szpitalu rodzą się W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News