Szykujcie się na ogromne utrudnienia. Drogi będą zablokowane, ludzie wyjdą na ulice

Autor Julian Bakuła - 8 Października 2020
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 27.09.2019. Wielki Marsz Klimatyczny wienczacy tygodniowy Mlodziezowy Strajk Klimatyczny. N/z: utrudnienia w ruchuŹródło: Piotr Molecki/East News

Protesty w piątek i w sobotę (09-10.10) będą źródłem dużych utrudnień na stołecznych ulicach. W piątek ze względu na protest na ul. Miodowej autobusy zmienią swoje trasy. Z kolei w sobotę - jak informuje urząd miasta - odbędzie się kilka zgromadzeń publicznych, które mogą zakłócić ruch drogowych na ulicach Warszawy. Sprawdźcie, gdzie i kiedy można spodziewać się objazdów i utrudnień.

Protest może w piątek (09.10) sparaliżować ul. Miodową

Protest, który w piątek (09.10) ma odbyć się przy ul. Miodowej 15, może doprowadzić do utrudnień drogowych w tym rejonie. "W przypadku braku możliwości przejazdu swoje trasy zmienią autobusy linii 116, 178, 180, 503 i 518" - czytamy w komunikacie urzędu miasta. Utrudnienia drogowe na ul. Miodowej mogą poskutkować problemami z dojazdem w kierunku Krakowskiego Przedmieścia czy placu Teatralnego.

Dzisiaj grzeje:
1. Śmiertelny wypadek, nie żyje motorowerzysta. Sprawca uciekł, szuka go policja
2. Potwierdzone: ING wprowadza spore podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
3. Szykujcie się na ogromne utrudnienia. Drogi będą zablokowane, ludzie wyjdą na ulice

Protesty w sobotę (10.10) będą trwać od rana do wieczora

Z kolei na sobotę (10.10) zapowiadanych jest aż dziewięć zgromadzeń publicznych, rozłożonych na niemal cały dzień. Rano, o godzinie 10, rozpocznie się protest na pl. Powstańców Warszawy. Demonstrujący mają przemaszerować następnie ulicami: Mazowiecka, pl. Małachowskiego, Królewska, Krakowskie Przedmieście na pl. Zamkowy. Zgromadzenie ma potrwać do godziny 13. Na godzinę 12 zaplanowano siedem zgromadzeń na pl. Zamkowym, skąd mają one przemaszerować ulicami Podwale, Długa, pl. Krasińskich, Miodowa, Senatorska na pl. Bankowy. Przemarsze mają się zakończyć do godziny 16. Od godziny 17:30 do 22 potrwa kolejny protest na pl. Powstańców Warszawy.

Autobusy i tramwaje na objazdach

"W przypadku braku możliwości przejazdu tramwaje linii: 4, 15, 18, 35 oraz autobusy: 106, 107, 111, 116, 128, 171, 175, 178, 180, 222, 503, 518, 520 zostaną skierowane na trasy objazdowe" - informuje urząd miasta. Szczegółowe informacje na temat utrudnień w ruchu drogowym będzie można śledzić na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice, a zmiany rozkładów komunikacji miejskiej - pod adresem wtp.waw.pl. Osoby, które pragną być na bieżąco, mogą na stronie 19115.pl zamówić usługę powiadamiania o utrudnieniach w ruchu za pomocą wiadomości SMS.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister Niedzielski nagle wprowadził nową decyzję. Niespodziewany zwrot akcji
  2. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  3. Wyszedł na spacer, znalazł martwego kolegę. Porażające odkrycie w Warszawie
  4. Pilne: są obostrzenia na 1 listopada. Policja już zapowiedziała kontrole
  5. Młody mężczyzna spadł z wiaduktu na dach samochodu. Nie zyje, tragedia na Mazowszu
  6. Pamiętacie aferę z respiratorami? Nowe informacje
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News