Ogromna akcja policji, mandaty posypią się lawinowo. Tłumy policjantów wyjdą na ulice w słusznym celu

Autor Alicja Guz - 15 Września 2020
projekt EDWARDŹródło: policja.pl

Projekt EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar na Drogach to część policyjnej akcji Road Safety Days, która będzie prowadzona w dniach 16-22 września. Jej celem jest poprawienie bezpieczeństwa na drogach. W ramach projektu EDWARD w piątek 18 września odbędą się kaskadowe pomiary prędkości w całej Polsce.

Projekt EDWARD - o co chodzi?

Projekt EDWARD jest częścią policyjnej akcji - Road Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbędą się w dniach 16-22 września. Nazwa projektu jest anglojęzycznym skrótem od "European Day Without A Road Death" oznaczającym Europejski Dzień Bez Ofiar na Drogach. Celem akcji jest poprawienie bezpieczeństwa na drogach.

Dzisiaj grzeje:
1. Ogromna akcja policji, mandaty posypią się lawinowo. Tłumy policjantów wyjdą na ulice w słusznym celu
2. Wezwanie do zapłaty za wezwaniem, wnioski się sypią. Pierwsi już dostali należne pieniądze
3. Warszawa sparaliżowana, ludzie wyszli na ulice, ogromne korki. Policja próbuje opanować sytuację

Nie ma pleśni

Zero ofiar śmiertelnych

Jak podaje policja: "Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych". Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL, a także popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Projekt EDWARD - posypią się mandaty

W ramach projektu EDWARD i Road Safety Days w piątek 18 września odbędzie się policyjna akcja kaskadowych pomiarów prędkości na terenie całej Polski. Chodzi o kontrolę prędkości przez wiele załóg policji na określonym odcinku drogi. Czym charakteryzuje się taki pomiar? Są to dwa patrole policyjne wyposażone w fotoradary, które ustawione są w stosunkowo krótkim odstępie od siebie. Jest to policyjny sposób na zmianę nawyku kierowców, którzy po minięciu kontroli ponownie przyśpieszają.

GIS wycofuje kolejny produkt. Jest bardzo szkodliwy, lepiej nie używać go w kuchniGIS wycofuje kolejny produkt. Jest bardzo szkodliwy, lepiej nie używać go w kuchniCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiceminister potwierdza, spełnia się czarny scenariusz. Chodzi o szkoły
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Kilkuset uczniów trafiło na kwarantannę, a to dopiero początek. Liczba zakażonych w szkołach wciąż rośnie
  4. Porażające odkrycie na plebanii. Znaleziono ciało młodego księdza. Nie żyje 35-letni kapłan
  5. Warszawianka pokazała podręcznik dla dzieci w podstawówce. W internecie zawrzało
  6. Jak długo będziemy nosić maseczki? WHO studzi optymizm
Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News