Prawie cała Polska objęta alertem, sytuacja jest poważna. Nie chodzi o koronawirusa

Autor Julian Bakuła - 13 Października 2020
pilneŹródło: pilne

Prognoza pogody na najbliższe dni jest do tego stopnia niepokojąca, że IMGW wydał alert dotyczący niemal całego kraju. Większość Polski mają nawiedzić niezwykle intensywne opady, które mogą doprowadzić do wezbrania wód w województwie mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim i małopolskim. Poziom wód może w tych województwach przekroczyć stany ostrzegawcze.

Prognoza pogody na najbliższe dni może niepokoić

Prognoza pogody: "Prognozuje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk hydrologicznych i meteorologicznych" - czytamy w komunikacie IMGW. Prawie wszystkie województwa - z wyjątkiem zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego - zagrożone są we wtorek i środę (13-14.10) intensywnymi opadami. W województwie pomorskim oraz kujawsko-pomorskim może ponadto wystąpić bardzo silny wiatr - od 54 do nawet 90 km/h. Na samym południu kraju, w powiecie tatrzańskim, spodziewane są we wtorek (13.10) nawet opady śniegu.

Dzisiaj grzeje:
1. Totalny paraliż Warszawy. Do protestu rolników przyłączają się inni, robi się coraz goręcej
2. Fatalna wiadomość dla miłośników kąpieli. Będą płacić więcej pieniędzy za wywóz śmieci
3. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje

Ze względu na obfite opady wzrasta ryzyko wezbrania wód

IMGW ostrzega, że ze względu na obfite opady, które we wtorek i środę (13-14.10) nawiedzą niemal cały kraj, w kilku województwach wzrośnie ryzyko wezbrania wód. Wezbraniem wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych zagrożone jest województwo mazowieckie, wschodnia część województwa łódzkiego, województwo świętokrzyskie oraz małopolskie. Jeszcze gorzej będzie na Śląsku, gdzie w części powiatów może dochodzić od wtorku do czwartku (15.10) do wezbrania wód z przekroczeniem stanów alarmowych.

Pilna decyzja kościoła. Msze będą tylko online, świątynia będzie zamkniętaPilna decyzja kościoła. Msze będą tylko online, świątynia będzie zamkniętaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszystkie szkoły w Polsce zostaną zamknięte? Minister Piontkowski nic już nie ukrywa, prawda wyszła na jaw
  2. Kierowca BMW przegrał z warunkami pogodowymi. Wideo
  3. Polacy już niedługo mogą spodziewać się dodatkowego wolnego. Jest pomysł na Wszystkich Świętych
  4. Niespodziewana zmiana w godzinach dla seniorów. Będzie dotyczyła większej liczby osób
  5. Będą bojkotować sklepy i bazary, już skrzykują się w internecie. Powód jest zatrważający
  6. WHO mówi o Polsce. Porażający wzrost liczby zgonów
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News