Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021

Autor Alicja Guz - 2 Października 2020
prognoza pogody na zimęŹródło: Pixabay

Prognoza pogody na tegoroczną zimę dla niektórych może być zaskakująca. Synoptycy mówią jednym głosem - to będzie łagodna zima. Z prognoz wynika bowiem, że średnia 3-miesięczna temperatura powietrza ma oscylować pomiędzy 2 a 3 stopniami Celsjusza. Czy w związku z tym jest szansa, by ulepić chociaż jednego bałwana?

Prognoza pogody na zimę 2020/2021

Prognoza pogody na zimę 2020/2021 może zaskoczyć. Okazuje się, że wbrew skojarzeniom z zaspami śniegu i srogim mrozem, będzie ona ciepła. Przypominamy, że ostatnią bardzo mroźną zimę meteorolodzy odnotowali kilka lat temu, a dokładnie na przełomie 2012 i 2013 roku. Według dostępnych prognoz tegorocznej zimy średnia temperatura z trzech miesięcy będzie wahała się pomiędzy 2 a 3 stopniami Celsjusza. Oznacza to, że należy spodziewać się bardziej ciepłej i deszczowej pogody niż śnieżnej i mroźnej.

Grudzień 2021

Pogoda w grudniu nie będzie należała do tych bardziej zimowych. Średnia miesięczna temperatura wyniesie 3 stopnie Celsjusza w dzień i 0 stopni w nocy. Według meteorologów AccuWeather, przez pierwsze dwa tygodnie miesiąca termometry miejscami będą wskazywały nawet 4 stopnie Celsjusza, z kolei ciśnienie będzie wahać się od 999 hPa do 1004 hPa. W przedświątecznym tygodniu temperatura spadnie do 2 stopni Celsjusza. Jednak już od 21 grudnia termometry będą wskazywały więcej niż 5 stopni. Co ważne, pod koniec miesiąca nastąpi znaczny wzrost ciśnienia. Wyniesie ono aż 1012 hPa.

Styczeń 2021

Według synoptyków w styczniu można liczyć na nieco niższe temperatury. Pogoda w pierwszej połowie miesiąca będzie podobna do grudniowej. Termometry wskazywać będą prawdopodobnie od 0 do 3 stopni Celsjusza, a ciśnienie utrzyma się w granicach 1002-1005 hPa. Pojawią się opady deszczu i niewykluczone, że spadnie również śnieg. W nocy dominować będą temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza. Prawdziwie zimowo zacznie robić się w drugiej połowie stycznia. Termometry mogą wskazywać nawet -6 stopni Celsjusza. Coraz częściej będzie pojawiał się silny wiatr, nocne przymrozki, a nawet śnieg.

Luty 2021

Miejmy nadzieję, że w tym miesiącu synoptycy się nie pomylili. Według prognoz AccuWeather w lutym temperatura powietrza będzie utrzymywała się poniżej zera! Nie wykluczone, że miejscami termometry będą wskazywać nawet -10 stopni Celsjusza. Ciśnienie będzie wahać się od 997 do 1003 hPa. Co więcej, prawdopodobnie pod koniec miesiąca pojawią się opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Czyżby luty miałby być najbardziej zimowym miesiącem?

Pogoda na święta Bożego Narodzenia

Tysiącom Polek i Polaków osobom święta Bożego Narodzenia kojarzą się nie tylko z narodzinami Chrystusa i prezentami, ale przede wszystkim ze śniegiem za oknem i ogniem w domowym kominku. Jak więc zapowiada się pogoda na tegoroczne święta? Niestety niewesoło. Biorąc pod uwagę prognozy pogody na grudzień, o śnieżnej atmosferze można raczej zapomnieć. W Wigilię 24 grudnia termometry mogą wskazać nawet 5 stopni Celsjusza w dzień i 2 stopnie w nocy. Możliwe jest też wystąpienie niewielkich opadów deszczu i śniegu - 0,0-3 mm/12 h. 25 i 26 grudnia również nie będą mroźne. Na termometrach pojawi się prawdopodobnie aż 6 stopni Celsjusza, a ciśnienie wyniesie około 1003 hPa. Pocieszający jest jednak fakt, że pogodny długoterminowe są niedokładne i często ulegają zmianom. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że jednak zima jednak zawita do Polski na święta.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News