Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021

Autor Alicja Guz - 2 Października 2020
prognoza pogody na zimęŹródło: Pixabay

Prognoza pogody na tegoroczną zimę dla niektórych może być zaskakująca. Synoptycy mówią jednym głosem - to będzie łagodna zima. Z prognoz wynika bowiem, że średnia 3-miesięczna temperatura powietrza ma oscylować pomiędzy 2 a 3 stopniami Celsjusza. Czy w związku z tym jest szansa, by ulepić chociaż jednego bałwana?

Prognoza pogody na zimę 2020/2021

Prognoza pogody na zimę 2020/2021 może zaskoczyć. Okazuje się, że wbrew skojarzeniom z zaspami śniegu i srogim mrozem, będzie ona ciepła. Przypominamy, że ostatnią bardzo mroźną zimę meteorolodzy odnotowali kilka lat temu, a dokładnie na przełomie 2012 i 2013 roku. Według dostępnych prognoz tegorocznej zimy średnia temperatura z trzech miesięcy będzie wahała się pomiędzy 2 a 3 stopniami Celsjusza. Oznacza to, że należy spodziewać się bardziej ciepłej i deszczowej pogody niż śnieżnej i mroźnej.

Dzisiaj grzeje:
1. TVP podpisała porozumienie z Episkopatem. Szykuje się druga Telewizja Trwam?
2. Nie każdy ma możliwość podjęcia pracy. Wyjaśniamy jak uzyskać rentę i pieniądze z tytułu niezdolności do pracy
3. Sensacyjne wydarzenia na Pradze. Było naprawdę niebezpiecznie

Grudzień 2021

Pogoda w grudniu nie będzie należała do tych bardziej zimowych. Średnia miesięczna temperatura wyniesie 3 stopnie Celsjusza w dzień i 0 stopni w nocy. Według meteorologów AccuWeather, przez pierwsze dwa tygodnie miesiąca termometry miejscami będą wskazywały nawet 4 stopnie Celsjusza, z kolei ciśnienie będzie wahać się od 999 hPa do 1004 hPa. W przedświątecznym tygodniu temperatura spadnie do 2 stopni Celsjusza. Jednak już od 21 grudnia termometry będą wskazywały więcej niż 5 stopni. Co ważne, pod koniec miesiąca nastąpi znaczny wzrost ciśnienia. Wyniesie ono aż 1012 hPa.

Styczeń 2021

Według synoptyków w styczniu można liczyć na nieco niższe temperatury. Pogoda w pierwszej połowie miesiąca będzie podobna do grudniowej. Termometry wskazywać będą prawdopodobnie od 0 do 3 stopni Celsjusza, a ciśnienie utrzyma się w granicach 1002-1005 hPa. Pojawią się opady deszczu i niewykluczone, że spadnie również śnieg. W nocy dominować będą temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza. Prawdziwie zimowo zacznie robić się w drugiej połowie stycznia. Termometry mogą wskazywać nawet -6 stopni Celsjusza. Coraz częściej będzie pojawiał się silny wiatr, nocne przymrozki, a nawet śnieg.

Nie żyje Dorota Kawęcka. Wielka strata, kochały ją miliony telewidzówNie żyje Dorota Kawęcka. Wielka strata, kochały ją miliony telewidzówCzytaj dalej

Luty 2021

Miejmy nadzieję, że w tym miesiącu synoptycy się nie pomylili. Według prognoz AccuWeather w lutym temperatura powietrza będzie utrzymywała się poniżej zera! Nie wykluczone, że miejscami termometry będą wskazywać nawet -10 stopni Celsjusza. Ciśnienie będzie wahać się od 997 do 1003 hPa. Co więcej, prawdopodobnie pod koniec miesiąca pojawią się opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Czyżby luty miałby być najbardziej zimowym miesiącem?

Pogoda na święta Bożego Narodzenia

Tysiącom Polek i Polaków osobom święta Bożego Narodzenia kojarzą się nie tylko z narodzinami Chrystusa i prezentami, ale przede wszystkim ze śniegiem za oknem i ogniem w domowym kominku. Jak więc zapowiada się pogoda na tegoroczne święta? Niestety niewesoło. Biorąc pod uwagę prognozy pogody na grudzień, o śnieżnej atmosferze można raczej zapomnieć. W Wigilię 24 grudnia termometry mogą wskazać nawet 5 stopni Celsjusza w dzień i 2 stopnie w nocy. Możliwe jest też wystąpienie niewielkich opadów deszczu i śniegu - 0,0-3 mm/12 h. 25 i 26 grudnia również nie będą mroźne. Na termometrach pojawi się prawdopodobnie aż 6 stopni Celsjusza, a ciśnienie wyniesie około 1003 hPa. Pocieszający jest jednak fakt, że pogodny długoterminowe są niedokładne i często ulegają zmianom. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że jednak zima jednak zawita do Polski na święta.

Nowe obostrzenia szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał. Ministerstwo zapowiadaNowe obostrzenia szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał. Ministerstwo zapowiadaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szef WHO przekazał niebywałe informacje. Fantastyczna nowina ws. koronawirusa
  2. Mistrz świata w parkowaniu. Kto temu kierowcy BMW dał prawo jazdy?
  3. Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021
  4. Policja poszukuje tego mężczyzny. Nie uwierzycie, co ma na sumieniu
  5. Warszawa zagrożona, Ministerstwo Zdrowia potwierdza
  6. Ujawniono prawdziwą liczbę infekcji Covid-19. Ma się nijak do oficjalnej
Tragiczny wypadek na Mazowszu, porażające szczegóły. Nie żyje kobieta, dwoje dzieci w szpitaluTragiczny wypadek na Mazowszu, porażające szczegóły. Nie żyje kobieta, dwoje dzieci w szpitaluCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News