Gigantyczne kolejki przed warszawskim Primarkiem. W sieci pojawiło się wideo

Autor Julian Bakuła - 1 Grudnia 2020
Przed Primarkiem utworzyła się w sobotę kolejka.Źródło: Jakub Kaminski/East News

Po tym jak w sobotę przywrócono funkcjonowanie galerii handlowych, przeżywają one prawdziwy szturm. Przykładem może być sklep Primark w Warszawie, przed którym utworzyła się długa kolejka. Sytuacja została uwieczniona na filmie.

Kolejka do Primarku w Galerii Młociny

Jak podaje portal warszawawpigulce.pl, po tym jak w sobotę (28.11.) wskutek rozpoczęcia "etapu odpowiedzialności" w kwestii obostrzeń epidemicznych przywrócono funkcjonowanie galerii handlowych, sklepy przeżywają prawdziwy szturm.

Szczególnie widoczne jest to na przykładzie Warszawy. Przed sklepem Primark w Galerii Młociny utworzyła się w sobotę długa kolejka klientów chętnych do zrobienia zakupów po długiej przerwie.

Kolejka do Primarku na filmie

Kolejkę do Primarku w Galerii Młociny otwartego w sobotę po trzytygodniowej przerwie uwieczniono na filmie udostępnionym w sieci. Jak zauważa portal warszawawpigulce.pl, jakość filmu została umyślnie zaniżona, aby utrudnić rozpoznanie klientów.

Do utworzenia się kolejki przed sklepem Primark przyczyniło się nie tylko wzmożone zainteresowanie zakupami w placówce, ale także obowiązujące obostrzenia sanitarne ograniczające ilość klientów równocześnie przebywających na terenie sklepu. W sklepach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych może przebywać 1 osoba na 10 mkw., a w sklepach o większej powierzchni - 1 osoba na 15 mkw.

Primark kolejka

Primark kolejka

[Źródło zdjęć: warszawawpigulce.pl (screenshot)]

Galerie handlowe były oblegane

Na początku listopada relacjonowaliśmy na wawainfo.pl sytuację panującą w warszawskich galeriach handlowych na krótko przed wejściem w życie obostrzeń ograniczających ich działalność. Sklepy były oblegane.

- Pojedźcie do Arkadii czy Złotych Tarasów i zobaczcie, co tam się dzieje. Kolejki do sklepów z butami i odzieżą niesamowite. Ludziom chyba puszczają nerwy, bo przed chwilą widziałam awanturę w kolejce - relacjonowała wtedy jedna z czytelniczek wawainfo.pl.

Kolejka przed "Rurkami z Wiatraka"

Niespodziewanie wprowadzane obostrzenia godzące w przedsiębiorców niejeden raz w tym roku prowadziły do nadzwyczajnych zachowań klientów i właścicieli placówek handlowych. Na wawainfo.pl pisaliśmy o apelu o pomoc wystosowanym przez znaną na całą Warszawę cukiernię sprzedającą rurki z bitą śmietaną przy Rondzie Wiatraczna.

"Zakaz spożywania posiłków na ulicy wbił nam nóż prosto w serce i mimo prób wyjścia z sytuacji obronną ręką, dodawano kolejne obostrzenia. Niestety grozi nam bankructwo" - pisali właściciele. Przed "Rurkami z Wiatraka" utworzyła się wkrótce długa kolejka osób chcących wspomóc cukiernie, zaopatrując się w pyszne wypieki.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News