Prezydent Warszawy właśnie ogłosił podjętą decyzję. Stolica zmieni się nie do poznania?

Autor - 29 Września 2020
prezydent Warszawy, Rafał TrzaskowskiŹródło: google maps

Prezydent Warszawy zapowiedział "Wielki Plan Rozwoju Warszawy". W najnowszym filmie opublikowanym w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski informuje o złej sytuacji finansowej stolicy oraz o planach rozwoju miasta w kolejnych latach po zakończeniu kryzysu. Szczegółowych informacji o planowanych zmianach w stolicy jednak brak.

Rafał Trzaskowski o problemach Warszawy

Rafał Trzaskowski opublikował w mediach społecznościowych film, w którym opowiada o trudnej sytuacji finansowej miasta spowodowanej pandemią koronawirusa oraz możliwych podwyżkach i opóźnieniach w realizacji zaplanowanych inwestycji. - Drodzy warszawiacy, pewnie dotarły już do was informacje o bardzo trudnej sytuacji budżetowej naszego miasta. Może usłyszeliście o tym, czytając o możliwej podwyżce opłat za parkowanie, a może dotarła do was wiadomość o tym, że opóźni się budowa obwodnicy Śródmieścia czy uruchomienie części trasy tramwaju na Wilanów - rozpoczął wypowiedź Rafał Trzaskowski. - Uwierzcie mi. Nigdy w życiu nie zdecydowałbym się na tego typu decyzje, gdybym mógł ich uniknąć. Niestety nie mam wyjścia - zaznaczył.

Dzisiaj grzeje:
1. Jaka będzie pogoda w zimie? IMGW pokazało prognozy. Nie mamy dobrych wiadomości
2. Nowy pomysł rządu bolesnym ciosem w emerytów. Zagrożonych utratą pieniędzy aż 750 tys. osób
3. Porażające wiadomości z Płocka. Mężczyzna wypadł z okna hotelu, nie żyje

Prezydent Warszawy obwinia rząd

Zdaniem prezydenta Warszawy problemy finansowe wynikają nie tylko z epidemii koronawirusa. - Trudną sytuację pogłębiają nietrafione decyzje rządu, przez które samorządy mają coraz mniej przychodów z podatków PIT i CIT. Równocześnie rząd wprowadza na przykład podwyżki dla nauczycieli, nie przekazując samorządom pieniędzy na ich finansowanie, lub doprowadza do wzrostu cen za energię, co znacznie podwyższa koszty funkcjonowania na przykład komunikacji miejskiej - powiedział Rafał Trzaskowski.

Ogromne straty Warszawy

O kryzysie finansowym, który dopadł Warszawę, pisaliśmy już wcześniej. W najnowszym nagraniu Rafał Trzaskowski przypomniał, że w 2020 roku Warszawa straci 1,5 miliarda złotych, a w ciągu kolejnych trzech lat stolica odnotuje aż 2,7 mld złotych. - Dziś przyszedł trudny czas, w którym nie tylko Warszawa, ale wiele innych miast i gmin w Polsce musi zapłacić rachunek za działania rządu oraz za skutki epidemii - podkreślił prezydent Warszawy.

Mimo sprzeciwów Warszawiaków zmiany zostaną wprowadzone? Decyzja została podjętaMimo sprzeciwów Warszawiaków zmiany zostaną wprowadzone? Decyzja została podjętaCzytaj dalej

Warszawa będzie się rozwijać

Mimo rezygnacji z niektórych inwestycji, prezydent Warszawy zapewnia, że miasto będzie się rozwijało. - Są jednak rzeczy, na których oszczędzać nie zamierzam - zaznaczył Trzaskowski. - Po pierwsze - edukacja. Nie zmieniamy swoich ambitnych planów w tym zakresie. Do 2023 roku uruchomimy co najmniej 8 szkół i 11 przedszkoli. Utrzymamy też 14,5 tys. bezpłatnych miejsc w żłobkach. Również inwestycje takie jak budowa nowych stacji metra, nowy Szpital Południowy, rozbudowa Szpitala Bielańskiego czy zupełnie nowa odsłona centrum Warszawy będą dla mnie dalej absolutnym priorytetem – powiedział.

"Wielki plan" Trzaskowskiego

Prezydent Warszawy podkreślił, że mimo trudnej sytuacji, władze stolicy nie zamierzają stać w miejscu. - W trakcie kryzysu skupimy się też na przygotowaniu "Wielkiego planu rozwoju Warszawy". Każdy dzień w najbliższych trzech latach wykorzystamy do tego, żeby Warszawa stała się nie tylko dobrym miejscem do pracy, ale przede wszystkim idealnym miejscem do życia. Dla nas i dla naszych dzieci - podsumował Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy nie podał jednak szczegółów, co dokładnie miałby zawierać nowy, "wielki" plan rozwoju stolicy.

Woda sodowa w PRL na ulicach Warszawy, pamiętacie? Słynne saturatory odeszły do lamusaWoda sodowa w PRL na ulicach Warszawy, pamiętacie? Słynne saturatory odeszły do lamusaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: śmierć nadeszła nagle, Beata Szydło pogrążyła się w smutku. Spływają kondolencje
  2. Wideo. Potworne zderzenie dwóch TIR-ów na krajówce
  3. Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce. Ewakuowano kilkanaście placówek na Mazowszu
  4. Niewiarygodne, co stało się w parku w Warszawie. Zapomnieli, że są w miejscu publicznym
  5. "Czajka" pobiła światowy rekord. WIOŚ nie ma wątpliwości. Brawo?
  6. Rydzyk uderzył mocno w Kaczyńskiego. TV Trwam wypuściła własny reportaż [ANALIZA]
15-latka od kilku miesięcy nie wróciła do domu. Policja apeluje: pomóżmy ją odnaleźć15-latka od kilku miesięcy nie wróciła do domu. Policja apeluje: pomóżmy ją odnaleźćCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News