Wyciekło, ile zarabia krewny prezydenta. Kwota przyprawia o zawrót głowy

Autor Aleksandra Olbryt - 28 Sierpnia 2020
Andrzej DudaŹródło: wikipedia.org.pl / autor: Radosław Czarnecki / CC BY-SA 4.0 / https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Prezydent Andrzej Duda raczej nie musi martwić się o losy swoich bliskich. Na jaw wyszło właśnie, jakie wynagrodzenie co miesiąc od teraz będzie zasilało konto jego stryja, Antoniego. Antoni Duda w sierpniu 2020 został członkiem rady nadzorczej PKP Cargo. Spółka zapewnia, że "Antoni Duda spełnia warunki niezbędne do zasiadania w radach nadzorczych".

Prezydent i jego stryj w PKP

Antoni Duda ma 69 lat. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W 1974 roku podjął pracę na stanowisku asystenta w ówczesnej Wyższej Szkole Inżynierskiej w Opolu, wiążąc się na stałe ze "stolicą polskiej piosenki". Włączał się w powstanie w Opolu Klubu Inteligencji Katolickiej, z którym związany jest do dziś, pełniąc od 1993 r. funkcję wiceprezesa, a od 2002 r. – prezesa. W 1983 r. przeszedł do pracy w przemyśle. Po przełomie 1989 roku zaangażował się w odtworzenie struktur związkowych w PRiMUE Remak, wówczas jednej z większych organizacji związkowych na Opolszczyźnie.

Dzisiaj grzeje:
1. Niespodziewana decyzja Kościoła, trzeba się dostosować. Obejmie także księży
2. Gwiazdowski z ZUS ostro o 13. i 14. emeryturze: to polityczna nieodpowiedzialność. Wymienia też inne absurdy

Zaangażowany politycznie

W roku 1998 Antoni Duda objął stanowisko dyrektora opolskiego oddziału ZUS. W międzyczasie wykształcenie techniczne uzupełnił studiami podyplomowymi z zakresu prawa gospodarczego i handlowego na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1999-2002 był członkiem Rady Opolskiej Regionalnej Kasy Chorych w Opolu, a w latach 2007–2008 członkiem Rady Nadzorczej BOT KWB w Turoszowie. Od 2003 r. kierował Powiatowym Urzędem Pracy w Opolu. 25 października 2015 roku w wyborach parlamentarnych zdobył mandat poselski z listy Prawa i Sprawiedliwości. W sejmie RP pracował w trzech komisjach: Komisji Gospodarki i Rozwoju, Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Jak powinna przebiegać trzecia linia metra? Wiele miejsc ma utrudniony dojazdJak powinna przebiegać trzecia linia metra? Wiele miejsc ma utrudniony dojazdCzytaj dalej

Ile będzie zarabiał jako członek rady nadzorczej?

Spółka PKP Cargo poinformowała w piątek 28 sierpnia o otrzymaniu od Polskich Kolei Państwowych pisma o powołaniu do składu Rady Nadzorczej Antoniego Dudy. "Pan Antoni Duda został powołany w skład Rady Nadzorczej PKP Cargo S.A. zgodnie ze Statutem PKP Cargo S.A. poprzez wskazanie przez akcjonariusza" - wskazał w odpowiedzi przesłanej redakcji TVN24 rzecznik prasowy spółki PKP, czyli największego akcjonariusza spółki PKP Cargo. Stryj prezydenta Andrzeja Dudy za zasiadanie w radzie nadzorczej PKP Cargo może otrzymywać ponad 12,7 tysiąca złotych miesięcznie. Rzecznik prasowy spółki Polskie Koleje Państwowe Michał Stilger w rozmowie z TVN24 powiedział, że wysokość wynagrodzenia reguluje uchwała z lipca 2014 roku.

Nepotyzm? PKP dementuje

Michał Stilger zapewnił, że "pan Antoni Duda spełnia warunki niezbędne do zasiadania w radach nadzorczych", a także, że "jako kandydat na członka Rady Nadzorczej PKP Cargo S.A. uzyskał pozytywną opinię Rady do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych – zgodnie z obowiązującymi przepisami". Z życiorysu opublikowanego na oficjalnej stronie PKP Cargo wynika jednak, że Antoni Duda nie ma żadnego doświadczenia z transportem kolejowym. Sam Antoni Duda zapewnia, że o nepotyzmie nie ma w tej sytuacji mowy, bo prezydent nie ma nic wspólnego z Polskimi Kolejami Państwowymi. - Prezydent, jak panu wiadomo, nie jeździ pociągami - zażartował w rozmowie z reporterem TVN24.

Wydano pilne oświadczenie, sprawa jest poważna. Minister w Kancelarii Prezydenta zakażony koronawirusemWydano pilne oświadczenie, sprawa jest poważna. Minister w Kancelarii Prezydenta zakażony koronawirusemCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Groźny incydent z udziałem artystki znanej z serialu Klan. Niepokojące doniesienia, teraz ostrzega fanów
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Klamka zapadła, Rafał Trzaskowski podjął decyzję. Zapowiedział ważny ruch
  4. Niewiarygodna prawda o Krystynie Pawłowicz wyszła na jaw. Niejeden smalił do niej cholewki
  5. Przykre wiadomości z Mazowsza, jest źle. Strefa czerwona i żółta w województwie
  6. Bardzo smutna wiadomość sprzed kilku chwil. Śmierć uderzyła nagle, fani w żałobie
Poseł powiedział, że 7 tysięcy to mało na utrzymanie się w Warszawie. Ludzie są wściekliPoseł powiedział, że 7 tysięcy to mało na utrzymanie się w Warszawie. Ludzie są wściekliCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News