Prezydent zapowiedział ważną zmianę. Za chwilę ruszy procedura. Chodzi o konstytucję

Autor Alicja Guz - 4 Lipca 2020
prezydent andrzej DudaŹródło: gov.pl

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział zmianę w konstytucji. Prezydent chce, by w konstytucję wpisać całkowity zakaz przysposobienia lub adopcji dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym.

Dziecko pod specjalną ochrona władzy

Andrzej Duda podczas wiecu wyborczego Szczawnie-Zdroju poruszył temat ochrony dzieci. Powiedział on, że dziecko w Polsce podlega specjalnej ochronie, o czym przesądzają już obwiązujące przepisy konstytucji, ale wymagają one dopracowania. Prezydent dodał również, że szczególnej ochronie państwa podlegają dzieci, kiedy rodzice są pozbawiani władzy rodzicielskiej, "dzieci, które mogą podlegać przysposobieniu, mogą podlegać adopcji".

Dzisiaj grzeje:
1. Potężna wichura odcięła drogę do szpitala. Kobieta zaczęła rodzić w samochodzie
2. Wspaniała wiadomość, rozdają nawet 18 750 zł dopłaty na jeden cel. Ty także możesz skorzystać

Andrzej Duda zapowiada zmianę

Prezydent Andrzej Duda w Szczawnie-Zdroju powiedział, że w polskiej konstytucji, powinien być zapis uniemożliwiający parom jednopłciowym adopcję dzieci. - Uważam, że w polskiej konstytucji powinien się expressis verbis znaleźć zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym - mówił prezydent. - Dlatego zdecydowałam się zaproponować parlamentarzystom wprowadzenie takiego zapisu - poinformował. Andrzej Duda wyjaśnił również, że w poniedziałek, zostanie podpisany "odpowiedni dokument", wraz z prezydenckim projektem zmiany konstytucji, który zostanie złożony w Sejmie.

Jak zmienić konstytucję?

Przypominamy, że każda zmiana w konstytucji wymaga uchwały większości 2/3 posłów w obecności co najmniej połowy Sejmu, a także bezwzględnej większości senatorów w obecności co najmniej połowy Senatu. Chcąc wprowadzić zmiany w konstytucji, można także zażądać referendum potwierdzającego taką zmianę.

Koronawirus w komisji wyborczej. Zakażona członkiniKoronawirus w komisji wyborczej. Zakażona członkiniCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Według policji na wiecu Andrzeja Dudy uczestniczyło za dużo osób. Organizatorzy dwóch zgromadzeń mogą ponieść bardzo poważne konsekwencje?
  2. Kamil Grosicki przypomniał o sobie kibicom. Polak huknął jak z armaty, bramkarz mógł tylko patrzeć (WIDEO)
  3. Tragedia w Płocku. 82-latka wyleciała przez okno
  4. Paraliż na S8. Gigantyczny korek, trudna sytuacja
  5. 85-latek kierował samochodem pod wpływem. Spowodował wypadek
  6. Mało kto wie, do czego naprawę służy kieszonka w damskich figach. Jej przeznaczenie wielu wprawia w osłupienie
Inwazja wielkiej ćmy w Warszawie. Gigantyczne owady w mieszkaniachInwazja wielkiej ćmy w Warszawie. Gigantyczne owady w mieszkaniachCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News