Chcą wprowadzić zmiany w kodeksie pracy. Wielu ludzi będzie zadowolonych

Autor Alicja Guz - 4 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay

Prezydent Andrzej Duda na wiecu wyborczym we Wrocławiu powiedział, że chciałby, by obecne przepisy o pracy zdalnej zostały utrzymane w kodeksie pracy. Zdaniem prezydenta jest to doskonałe rozwiązanie m.in. dla kobiet w ciąży oraz osób, które sprawują opiekę nad dziećmi lub ze względu na kotuzję nie mogą przychodzić do pracy.

Prezydent proponuje zmiany w kodeksie pracy

Na sobotnim wiecu wyborczym we Wrocławiu prezydent Andrzej Duda powiedział, że chciałby utrzymać w kodeksie pracy przepisy o pracy zdalnej. - Chcę, żeby obecne przepisy dotyczące pracy zdalnej zostały utrzymane w Kodeksie pracy, by było to rozwiązanie m.in. dla kobiet w ciąży - mówił prezydent. Zdaniem prezydenta z pracy zdalnej skorzystałyby również osoby opiekujące się dziećmi lub te, które z powodu kontuzji nie mogą przychodzić do pracy.

Dzisiaj grzeje:
1. Potężna wichura odcięła drogę do szpitala. Kobieta zaczęła rodzić w samochodzie
2. Szykują nową opłatę, resort jest na "tak". Będziemy musieli dopłacać po 300 zł na zakupach

To sprawdzony tryb pracy

Andrzej Duda we Wrocławiu zwrócił uwagę, że praca zdalna sprawdziła się podczas pandemii koronawirusa. Prezydent zauważył, że "bardzo wielu ludzi pracowało zdalnie i wielu pracowników, i przedsiębiorców jest z tego zadowolonych". - Chcę, żebyśmy mogli tak dalej pracować, bo to jest odbiurokratyzowane i elastyczne - podkreślił w swojej wypowiedzi prezydent. Zdaniem Andrzeja Dudy pracownik mógłby wykonywać pracę zdalnie "wtedy, kiedy to jest zgodne z interesem pracownika i pracodawcy, kiedy praca na to pozwala, a pracownik chce i pracodawca pozwala, żeby mógł świadczyć na tych zasadach pracę zdalną przez cały czas".

Inicjatywa prezydenta w sprawie pracy zdalnej

Podczas swojego wystąpienia prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że można spodziewać się jego propozycji legislacyjnej w tej sprawie. - Już dzisiaj rozmawiałem na ten temat wicepremier Jadwigą Emilewicz, która powiedziała, że jest to świetny pomysł, i jest przekonana, że rząd przyjmie taką propozycję - podkreślił we Wrocławiu Andrzej Duda.

Prezydent zapowiedział ważną zmianę. Za chwilę ruszy procedura. Chodzi o konstytucjęPrezydent zapowiedział ważną zmianę. Za chwilę ruszy procedura. Chodzi o konstytucjęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Samolotem, w którego katastrofie zginęła Jantar, miała lecieć inna wielka gwiazda. Zrezygnowała w ostatniej chwili
  2. Reprezentant Polski szczerze o problemach z alkoholem. Nikt go o to nie podejrzewał
  3. Tragedia w Płocku. 82-latka wyleciała przez okno
  4. Paraliż na S8. Gigantyczny korek, trudna sytuacja
  5. 85-latek kierował samochodem pod wpływem. Spowodował wypadek
  6. Zbierali grzyby, ale nie w lesie ani na polanie. Wybór miejsca odbiera mowę, mało kto by się odważył
Nagła decyzja kościoła. Będą duże zmiany. Biskup oficjalnie potwierdziłNagła decyzja kościoła. Będą duże zmiany. Biskup oficjalnie potwierdziłCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News