Jest stanowisko premiera sprzed chwili. Chodzi o pieniądze. Wielu będzie rozczarowanych

Autor Mateusz Dolak - 15 Sierpnia 2020
PremierŹródło: KPRM

Premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem swojej kancelarii przesłał ważne oświadczenie dla Polaków. Wynika z niego jasno jakie jest stanowisko w sprawie obniżki podatku VAT w 2021 roku.

KPRM: obniżka byłaby nieuzasadniona

Kancelaria premiera podała, że obniżka stawek VAT o jeden punkt procentowy nie byłaby uzasadniona. Jako argument podano epidemię koronawirusa i konieczność odbudowy gospodarki która ucierpiała z powodu pandemii. "Epidemia COVID-19 oznacza konieczność zapewnienia środków finansowych na walkę z jej skutkami i wspieranie ożywienia gospodarczego, przy równoczesnym zachowaniu stabilności fiskalnej. Ze względu na obowiązujący stan epidemii oraz konieczność odbudowy gospodarki, obniżka stawek VAT nie byłaby obecnie działaniem uzasadnionym" - czytamy.w oświadczeniu.

Dzisiaj grzeje:
1. Odcięli wodę Krystynie Pawłowicz? Powód rozwścieczył jej sąsiadów. Ogromna awantura
2. W swojej skrzynce znalazł proste wezwanie, ty też możesz. 20 groszy albo czeka sąd

Oficjalny komunikat kancelarii premiera

Przypomnijmy, że wcześniej zakładano zmniejszenie stawek VAT i powrót do ich poprzednich wysokości, które wynosiły odpowiednio 22 i 7 procent. "Obniżenie stawek VAT będzie zatem powiązane z trwale dobrą kondycją budżetu, co jest uzasadnione faktem, że wpływy z VAT stanowią główne źródło dochodów Skarbu Państwa" - czytamy dalej.w wyjaśnieniu KPRM.

Nagły, pilny komunikat Biedronki do wszystkich klientów. Niektórzy złapią się za głowyNagły, pilny komunikat Biedronki do wszystkich klientów. Niektórzy złapią się za głowyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Żona przekazała tragiczną wiadomość o śmierci aktora
  2. Podczas festiwalu w Opolu Maryla Rodowicz zrobiła coś niespodziewanego. Wielu było zaskoczonych
  3. Marsz zorganizowany przez środowiska narodowe przeszedł ulicami Warszawy. Organizatorzy ominęli sądowy zakaz
  4. Odcięli wodę Krystynie Pawłowicz? Powód rozwścieczył jej sąsiadów. Ogromna awantura
  5. Jest stanowisko premiera sprzed chwili. Chodzi o pieniądze. Wielu będzie rozczarowanych
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Jechał 300 kilometrów na godzinę po ulicach Warszawy. Wszystko się nagrało, mamy wideoJechał 300 kilometrów na godzinę po ulicach Warszawy. Wszystko się nagrało, mamy wideoCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News