Premier podjął decyzję. Granice Polski znów będą otwarte. Padła konkretna data

Autor Alicja Guz - 10 Czerwca 2020
premier Mateusz MorawieckiŹródło: Fot. Piotr Molecki/East News

Premier Mateusz Morawiecki podczas briefingu prasowego w firmie Styropmin w Łochowie na Mazowszu poinformował, że została podjęta decyzja w sprawie granic. Od 13 czerwca ponownie zostaną otwarte granice dla państw Unii Europejskiej. Z kolei od 16 czerwca znów możliwe będą loty międzynarodowe.

Morawiecki: granice znów otwarte

Podczas briefingu prasowego w firmie Styropmin w Łochowie na Mazowszu premier Mateusz Morawiecki poinformował, że została podjęta decyzja w sprawie ponownego otwarcia granic. - Uczymy się. Dzięki temu mogliśmy szybko spowodować powrót gospodarki na razie na trzeci, czwarty bieg, a za chwilę na piąty bieg - mówił podczas briefingu Mateusz Morawiecki. Dodał również, że jak najszybciej trzeba przywrócić kontakty handlowe z Unią Europejską. W związku z tym granice ponownie zostaną otwarte. - Podjęliśmy decyzję dotyczącą granic. Od 13 czerwca otwieramy granice dla państw Unii Europejskiej - zapowiedział premier.

Dzisiaj grzeje:
1. Otwock tonie. Ulicami miasta płyną rzeki. Strażacy ściągają posiłki z województwa
2. Rząd planuje nowy podatek. Będziemy musieli zapłacić dodatkowo po 300 zł

Granice Unii Europejskiej

W swoim przemówieniu premier zaznaczył, że na razie otwarcie granic ograniczy się wyłącznie do krajów Unii Europejskiej. - W niektórych częściach świata, jak Ameryka Łacińska czy Ameryka Północna cały czas są duże poziomy zachorowań i zgonów. Widać, że pandemia tam zachowuje się jeszcze w sposób bardzo niepokojący, dlatego na razie ograniczamy tę decyzję do krajów UE. To jest dla nas najważniejsze - tłumaczył szef rządu.

Wznowione loty międzynarodowe

Od 16 czerwca wznowione zostaną również loty międzynarodowe. - Choć przewoźnicy do tych decyzji muszą się dostosować i będą potrzebowali pewnie tydzień, dwa, czy trzy na przygotowanie siatki połączeń - poinformował szef rządu. - Już teraz jesteśmy z kontakcie z LOT-em, aby odpowiednio zaplanował sobie świadczenie usług - dodał.

Gorące mleko wylało się na niemowlę. Ogromna tragedia na wsi, karetka nie mogła dojechaćGorące mleko wylało się na niemowlę. Ogromna tragedia na wsi, karetka nie mogła dojechaćCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zadziwiające starcie na spotkaniu z Andrzejem Dudą. Grzmiał o “komuchach”, wpadł w nagłą złość
  2. Anna Lewandowska przekazała swoim fanom wspaniałą wiadomość. Błyskawicznie posypały się gratulacje, Ania jest z siebie dumna
  3. Roczna dziewczynka dusiła się na oczach matki. Kobieta wybiegła błagać o pomoc
  4. Podniosła słuchawkę i straciła 23 tysiące złotych
  5. Czekał na nią na klatce. Zabił byłą żonę, potem sam zginął. Porażające szczegóły strzelaniny w bloku
  6. Szykuje się rewolucja w życiu Edyty Górniak. Media podały porażające informacje, zamurowało fanów
Zaskakująca treść na stronie prezydenta. Błyskawiczna reakcja i odwetZaskakująca treść na stronie prezydenta. Błyskawiczna reakcja i odwetCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News