Wiedział jak się nazywa, ale nie wiedział gdzie jest. Mężczyzna błądził po Pradze-Północ

Autor Alicja Guz - 3 Czerwca 2020
Senior zgubił się na Pradze-PółnocŹródło: Pixabay

W nocy z 30 na 31 maja pracownicy sklepu przy ul. Ząbkowskiej zauważyli starszego mężczyznę, który był zdezorientowany i nie wiedział, dokąd ma iść. Okazało się, że 80-latek pochodził z Żoliborza, gdzie zgłoszono jego zaginięcie.

Starszy mężczyzna zgubił się na Pradze Północ

Do zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 maja. Jak informuje straż miejska, tuż po północy z pracownicy sklepu przy ul. Ząbkowskiej zauważyli starszego mężczyznę, który był wyraźnie zdezorientowany i nie wiedział, dokąd ma iść. Podczas rozmowy z przybyłymi na miejsce funkcjonariuszami, mężczyzna podał swoje imię, nazwisko i datę urodzenia. - Okazało się, że osiemdziesięciolatek był mieszkańcem Żoliborza. Nie wiedział po co, i jak trafił na Pragę Północ, ale chciał już wrócić do domu - relacjonuje na swojej stronie straż miejska. Jak ustalili funkcjonariusze, na Żoliborzu zgłoszono zaginięcie mężczyzny. 80-latka przekazano policji, którą wezwano na miejsce.

Dzisiaj grzeje:
1. Wynajmują mieszkania za tysiące, żyją z grzybem. Nie mogą rozwiązać umowy najmu
2. Rząd ma coraz mniej pieniędzy na 500 plus. Rozwiązanie, do którego będzie zmuszony, nie spodoba się wielu Polakom

Jak można zadbać o bezpieczeństwo osób starszych?

W przypadku zaginięcia seniora duże znaczenie mają podstawowe informacje, które powinna mieć przy sobie osoba starsza mająca problemy z pamięcią. Straż Miejska podaje kilka sposobów, na zadbanie o to, by senior zawsze miał przy sobie potrzebne dane. - Taka osoba powinna posiadać przy sobie kontaktowy numer telefonu do najbliższych. Kartkę z numerem można wszyć w ubranie lub włożyć do nieużywanej kieszeni. Można też wyposażyć seniora w specjalną bransoletkę - tłumaczy Straż Miejska.

Od tygodnia nie widzieli sąsiada, wezwali policję. Strażacy wkroczyli do mieszkaniaOd tygodnia nie widzieli sąsiada, wezwali policję. Strażacy wkroczyli do mieszkaniaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wydało się, ile lat naprawdę ma Małgorzata Rozenek. Niebywałe, fani osłupieli
  2. Mamy wyniki sondażu prezydenckiego wśród kibiców. Wyniki są wyjątkowo zaskakujące
  3. Kilkaset budynków bez ciepłej wody. Mieszkańcy nie mogą się umyć, do kiedy to potrwa?
  4. Ogromny parking P+R powstał pod Warszawą. Mieszkańcy zyskali też nowy przystanek
  5. Awantura na stacji, poszło o czteropak. Pracownik ranny, napastnik w rękach policji
  6. Warszawa: Autobus rozerwał się w trakcie jazdy. Niepokojące doniesienia ze stolicy, do szpitala trafiła jedna osoba
600 plus dla pracujących, 400 dla niepracujących? Co będzie dalej z 500 plus?600 plus dla pracujących, 400 dla niepracujących? Co będzie dalej z 500 plus?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News