Pracownik podstawówki na Mokotowie zarażony koronawirusem. Dyrektor szkoły apeluje do rodziców uczniów

Autor Mateusz Dolak - 15 Marca 2020
Pracownik SP 46 zarażony koronawirusem Źródło: bip.gov.pl

Pracownik Szkoły Podstawowej numer 46 na Mokotowie został zarażony koronawirusem. Dyrektor szkoły wysłała apel, by rodzice obserwowali stan zdrowia swoich dzieci. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolicy.

Stwierdzono zarażenie

Informacja o chorym pracowniku pojawiła się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr. 46 im. Stefana Starzyńskiego, która mieści się przy ulicy Wałbrzyskiej. - Szanowni Państwo, z przykrością informuję, że u jednego z pracowników szkoły stwierdzono zarażenie koronawirusem. Wszystkie odpowiednie instytucje zostały przeze mnie natychmiast powiadomione. Czekam na ich decyzje i instrukcje dalszego postępowania w tej trudnej sytuacji. W trosce o uczniów, kieruję do Państwa prośbę o zwrócenie szczególnej uwagi na samopoczucie dzieci i obserwowanie ich stanu zdrowia. O wszelkich decyzjach i zaleceniach będę Państwa informowała na bieżąco - czytamy w komunikacie podpisanym przez dyrektor placówki, Teresę Konstanciak.

Wydzielone strefy w miejskich autobusach.  Nieodpowiedzialni pasażerowie zrywają taśmy zabezpieczająceWydzielone strefy w miejskich autobusach. Nieodpowiedzialni pasażerowie zrywają taśmy zabezpieczająceCzytaj dalej

Zarażony nauczyciel

Na wawainfo.pl pisaliśmy o zarażonym nauczycielu ze Społecznej Szkoły Podstawowej numer 2 na Białołęce, który wraz z grupą dzieci przebywał w Hiszpanii. Jak podawała dyrektor szkoły, grupa osób będących w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem została objęta kwarantanną. - Zarażona osoba po powrocie z programu Erasmus uskarżała się na ból gardła. Nie miała typowych objawów wskazujących na zarażenie wirusem. Profilaktyczne badanie krwi w dniu 11 marca potwierdziło jednak u niej obecność koronawirusa SARS-CoV-2. - oświadczyła dyrektor Anna Strubińska. (Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ)

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rośnie tempo zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach
  2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała dramatyczne nagranie
  3. Zamknięte granice i restauracje, odwołane loty. Ogromne restrykcje w związku z koronawirusem
  4. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  5. Zamknięte metro w Warszawie. Pasażer źle się poczuł na stacji. Na miejscu był sanepid
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach
Śnieżyca w WarszawieŚnieżyca w WarszawieCzytaj dalej

Następny artykuł