Rząd szykuje duże zmiany, chodzi o kodeks pracy. Wiele osób będzie zadowolonych

Autor - 31 Lipca 2020
Praca zdalna zmiany w kodeksie pracyŹródło: gov.pl

Praca zdalna zostanie na stałe wpisana do kodeksu pracy. Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg przedstawiła główne założenie zmian w prawie pracy, które mają nastąpić po wakacjach.

Praca zdalna w kodeksie pracy

Praca zdalna zyskuje na popularności. Wybuch epidemii koronawirusa w Polsce spowodował, że wielu pracowników zamiast w biurach pracowała z domów. Okazało się, że taka forma pracy jest nie mniej skuteczna od tradycyjnej. W związku z tym przyszedł czas na zmiany w prawie pracy. - Pracujemy nad stosownymi zapisami, aby już na stałe wprowadzić pracę zdalną do kodeksu pracy - przekazał minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Dzisiaj grzeje:
1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
2. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
3. Wiadomo już gdzie Amerykanie ulokują w Polsce swoje czołgi. Liczebność wojsk się zwiększy

Ponad połowa pracowników pracowała zdalnie

Szefowa ministerstwa w radiowej Trójce zapytana o zmiany w kodeksie pracy dotyczące pracy zdalnej odpowiedziała, że podczas epidemii z takiej formy pracy skorzystało wielu pracowników oraz pracodawców. - Kiedy obserwowaliśmy, jaki procent pracowników, jaki procent pracodawców skorzystało z tego narzędzia, okazało się, że to ponad połowa, a w niektórych instytucjach nawet i więcej - zauważyła minister Maląg.

Zmiany w kodeksie pracy

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej w Polskim Radiu powiedziała, że ministerstwo podjęło prace nad wprowadzeniem do kodeksu pracy przepisów, które regulowałyby pracę zdalną. - Płynęły do nas wnioski, by uregulować pracę z domu. Pracujemy nad zapisami, które zadowolą obie strony. Po okresie urlopowym zaproponujemy konkretne propozycje zmian w kodeksie pracy - wyjaśniła minister Maląg na antenie Polskiego Radia w programie "Sygnały Dnia".

Plany resortu w sprawie pracy zdalnej

O planach resortu poinformowała również “Rzeczpospolita”. Eksperci na łamach dziennika nie ukrywali, że uregulowanie prawne zasad pracy zdalnej będzie trudnym zadaniem. Główny inspektor pracy powiedział, że przed ministerstwem stoi niełatwa do rozwiązania kwestia związana z odpowiedzialnością pracodawcy za bezpieczeństwo i higienę pracy zdalnej. - Krótko mówiąc, czy jeśli taki pracownik w godzinach pracy obleje się wrzątkiem w kuchni, to czy należy to traktować jako wypadek przy pracy, z wszelkimi tego konsekwencjami, czy też nie. Uważam, że należałoby posiłkować się rozwiązaniami prawnymi dotyczącymi telepracy - powiedział “Rzeczpospolitej”.

Naprawiał maszynę rolniczą, doszło do wypadku. Młody mężczyzna stracił rękęNaprawiał maszynę rolniczą, doszło do wypadku. Młody mężczyzna stracił rękęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co myśli mężczyzna-ginekolog podczas badania pacjentki? Szczere wyznania lekarzy
  2. Ślub Jacka Kurskiego z Joanną znów doprowadził do burzliwego zamieszania. Pojawił się nowy problem, są zdjęcia
  3. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju
  4. Smutna informacja obiegła media. Nie żyje legendarny muzyk zespołu Dżem
  5. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  6. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  7. Prawda o Tymoteuszu Szydle ujrzała światło dzienne. Zdradzono dlaczego naprawdę podjął ostateczną decyzję
Koronawirus na komendzie w Płocku. Ponad 20 funkcjonariuszy na kwarantannieKoronawirus na komendzie w Płocku. Ponad 20 funkcjonariuszy na kwarantannieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News