Straż Pożarna wydaje pilne alerty. Sytuacja jest poważna, nadchodzi fala ogromnych pożarów

Autor Karolina Kraushar - 25 Marca 2020
Pożary w lesieŹródło: Lasy Państwowe

Mazowiecka Straż Pożarna wydała komunikat o dużym zagrożeniu wystąpienia pożarów w lasach. Obowiązuje alert drugiego i trzeciego stopnia.

Alerty w całej Polsce

Na terenie Mazowsza obowiązują najwyższe stopnie zagrożenia pożarowego. - Skala problemu jest ogólnopolska. Wszystko przez brak opadów deszczu i wysuszenie ściółki leśnej - tłumaczy mł. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy mazowieckiej straży pożarnej.

Zakaz palenia ognisk

Strażacy przypominają, że pożary lasów rozwijają się bardzo szybko i powodują ogromne zagrożenie dla osób przebywających w lesie i mieszkających na jego obrzeżach. Ratownicy apelują, by w czasie zagrożenia nie palić ognisk, nawet w wyznaczonych do tego miejscach. - W obecnej sytuacji, kiedy powinniśmy pozostać w domu, nikt nie powinien przebywać w lasach. Warto o tym jeszcze raz przypomnieć - dodaje Karol Kierzkowski.

Dlaczego biją dzwony w Warszawie 25.03.2020? Co się dzieje? Znamy odpowiedź!Dlaczego biją dzwony w Warszawie 25.03.2020? Co się dzieje? Znamy odpowiedź!Czytaj dalej


Metoda IBL

Dane na temat zagrożenia pożarowego zostały stworzone na podstawie metody Instytutu Badawczego Leśnictwa. Pod uwagę brane są trzy czynniki mające wpływ na powstanie pożarów - wilgotność ściółki sosnowej, wilgotność względem powietrza orazwspółczynnik opadowy. Pomiary są prowadzone codziennie o godzinie dziewiątej i trzynastej.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza
  2. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat
  3. Dlaczego biją dzwony w Warszawie 25.03.2020? Co się dzieje? Znamy odpowiedź!
  4. II linia metra na Wolę miała być gotowa 4 kwietnia. Trwają testy, co z datą otwarcia?
  5. Pogrzeb księdza Piotra Pawlukiewicza na żywo. Transmisja online
  6. Bezdomny poprosił w restauracji o resztki jedzenia. Gości zamurowało słysząc odpowiedź kierownika
Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokadyZabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokadyCzytaj dalej

Następny artykuł