Pożar w bloku w Wieliszewie. Nie żyje mężczyzna, nie udało się go uratować

Autor Natalia Godek - 21 Grudnia 2020
pożar w WieliszewieŹródło: facebook.com

W niedzielę w nocy w wieliszewskim bloku wybuchł pożar, w którym zginął 70-letni mężczyzna. Najprawdopodobniej bezpośrednią przyczyną śmierci emeryta było silne zadymienie pomieszczenia.

Wejście było utrudnione

Ogień pojawił się około godziny 23 w mieszkaniu na parterze. Kłęby dymu zaniepokoiły sąsiadów, którzy natychmiast zadzwonili na numer alarmowy.

- Dostaliśmy wezwanie do pożaru w budynku wielorodzinnym znajdującym się przy ulicy 600-lecia w Wieliszewie - podał st. kpt Łukasz Szulborski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

pożar wieliszew

pożar wieliszew

pożar wieliszew

pożar wieliszew

Akcja ratunkowa od początku była trudna. - Strażacy mieli problem ze sforsowaniem drzwi, a także okna, ponieważ były kraty, kłódka. Aby dostać się do środka musieliśmy wyważyć drzwi wejściowe od strony klatki schodowej oraz drzwi balkonowe - wymienił Szulborski.

Po ich przecięciu, przedostali się do środka i na miejscu zobaczyli, że jest pożar w salonie. - Tam też była osoba poszkodowana z widocznymi obrażeniami twarzy, nóg i rąk – doprecyzował w “Radiu dla Ciebie” mł. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik mazowieckiej straży pożarnej.

Tragiczny poniedziałek w Płocku. W wypadku zginęła kobieta, jedna osoba trafiła do szpitalaTragiczny poniedziałek w Płocku. W wypadku zginęła kobieta, jedna osoba trafiła do szpitalaCzytaj dalej

Zmarł starszy mężczyzna

Mężczyzna nie wykazywał czynności życiowych. Dlatego ratownicy wynieśli go na balkon. - Najprawdopodobniej bezpośrednią przyczyną zgonu 70-latka było zadymienie - poinformował st. kpt. Szulborski.

Pożar nie wywołał dużych strat materialnych, w mieszkaniu zniszczeniu uległy tylko meble i dywan.W akcji brało udział 7 zastępów straży pożarnej, a także policja i karetka pogotowia.

źródło: wawainfo.pl, Radio Dla Ciebie
zdjęcie główne: straż pożarna w Legionowie

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News