Za chwilę rząd może zapukać do Twoich drzwi. Będą sprawdzać majątek, zarobki i emerytury

Autor Aleksandra Olbryt - 26 Sierpnia 2020
powszechny spis rolnyŹródło: Pixabay

Powszechny spis rolny jest w Polsce obowiązkową procedurą i potrwa przez 3 miesiące. Rusza już lada moment, bo 1 września. Jeśli prowadzisz działalność rolniczą - nieważne, na jaką skalę, musisz być przygotowany na wizytę urzędnika.

Powszechny spis rolny - nieunikniona procedura

Powszechny spis rolny rozpocznie się 1 września i potrwa do 30 listopada 2020 roku. Zbliża się moment, kiedy rząd zapuka do twoich drzwi i spyta, ile zarabiasz, jaką masz emeryturę, jakie są Twoje inne źródła dochodów, jakie masz mieszkanie i inne nieruchomości. Specjalny urzędnik zawita wkrótce do wszystkich domostw prowadzących działalność rolniczą.

Dzisiaj grzeje:
1. Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz przepowiada ogromne niebezpieczeństwo
2. Waloryzacja emerytur 2021. Znamy już kwotę podwyżki

Ministerstwo Rolnictwa sprawdza obywateli

Zupełnie zgodnie z prawem rząd zapyta o twój majątek, zarobki czy emeryturę. Urzędnicy sprawdzą wszystkie gospodarstwa indywidualne, gospodarstwa prowadzone przez osoby prawne (spółdzielnie, spółki) oraz jednostki organizacyjne niemającej osobowości prawnej. Udział w powszechnym spisie rolnym 2020 jest obowiązkowy. Dane rolników zbierane będą za pomocą: samospisu internetowego przeprowadzanego za pośrednictwem aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego (każda gmina zapewni w siedzibie urzędu stanowisko komputerowe do przekazania danych w ramach samospisu internetowego), wywiadów telefonicznych przeprowadzanych przez rachmistrza telefonicznego oraz bezpośrednich wywiadów przeprowadzanych przez rachmistrza terenowego podczas wizyty w gospodarstwie.

Uwaga, oszuści kradną pieniądze z kont. Wykorzystują paczkomatyUwaga, oszuści kradną pieniądze z kont. Wykorzystują paczkomatyCzytaj dalej

Jakie dane trzeba podać?

Powszechny spis rolny pozwoli na zebranie takich informacji jak dane osobowe rolnika (imię, nazwisko, adres zamieszkania, etc.), udział działalności rolniczej w dochodach gospodarstwa, działalność pozarolnicza, dochody z rent, emerytury oraz innych świadczeń, dochody z pracy najemnej czy sprzedaż produktów rolnych wytworzonych w danym gospodarstwie. Osoby użytkujące gospodarstwa rolne będą musiały także podać liczbę maszyn używanych w gospodarstwie, powierzchnię gruntów, łąk, pastwisk, szkółek drzew i krzewów, upraw stałych czy zasiewów. Zliczone i spisane zostanie także pogłowie zwierząt gospodarskich, informacje dotyczące hodowli ryb, zużycia nawozów oraz powierzchnia, kubatura i pojemność budynków gospodarskich. Rolnicy będą musieli poinformować o osobach pracujących w gospodarstwie.

Stan na 30 czerwca 2020

Dane zebrane w powszechnym spisie rolnym obejmują stan gospodarstw na 30 czerwca 2020 roku. Wykorzystywane będą do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do tworzenia i aktualizacji przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego operatów statystycznych. Zebrane w spisie informacje mogą być także łączone z danymi z innych badań statystycznych, w tym z danymi zebranymi w narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Dane osobowe zebrane w ramach spisu rolnego nie mogą być wykorzystywane do innych celów.

Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernychKoronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernychCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziennikarka TVP wprost skomentowała zwolnienie Michała Olszańskiego. Prawda jest zupełnie inna, niż wszyscy myśleli
  2. Szokujące nagranie niczym z filmu akcji - Funkcjonariusze wywlekli kierowcę z auta
  3. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych
  4. Zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony? Co sądzicie?
  5. Nowy "gang" w Biedronce, sklep rusza z kolejną akcją. Wielu klientów czekało na ten moment
  6. Decyzja nagle podjęta. Rozpoczęcie roku szkolnego właśnie przesunięte, podano dokładny termin, kiedy dzieci pójdą do szkoły
Zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony? Co sądzicie?Zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony? Co sądzicie?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News