Kto powinien decydować o powrocie dzieci do szkoły? Zdania są podzielone

Autor Aleksandra Olbryt - 31 Sierpnia 2020
powrót do szkoły sondażŹródło: Fot. pixabay.com

Powrót do szkoły to dla setek tysięcy młodych Polek i Polaków kwestia kilkunastu godzin. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Do placówek edukacyjnych, mimo wciąż trwającej epidemii koronawirusa, wrócą tłumy dzieci i młodzieży. Za ich bezpieczeństwo mają odpowiadać dyrektorzy szkół, jednak to nie oni mają decydować o ewentualnej możliwości wprowadzenia nauczania zdalnego. Co na ten temat sądzą rodzice?

Powrót do szkoły. Wyniki sondażu

Według najnowszego sondażu Pollster dla "Super Expressu" to dyrektorzy szkół powinni mieć decydujące zdanie w sprawie ewentualnego zamknięcia placówki i wprowadzenia nauczania zdalnego. Takiego zdania jest 27 procent ankietowanych rodziców. 19 procent badanych uważa, że tę decyzję należy pozostawić w gestii sanepidu. 17 procent sądzi, że powinno ją podjąć Ministerstwo Zdrowia. 12 procent ankietowanych pozostawiłoby decyzję o zamykaniu szkół w gestii Ministerstwa Edukacji Narodowej, 8 procent oddałoby w tej sprawie prawo głosu samorządowi, a 6 procent - Radzie Rodziców. 10 procent rodziców, którzy wzięli udział w sondażu, nie ma zdania.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilny apel do wszystkich warszawiaków. Chodzi o wodę, jest źle
2. Premier zwrócił się do emerytów. Ma ważne informacje na temat 13. i 14. emerytur

Dyrektor sam nie zamknie szkoły

Ministerstwo Edukacji zadecydowało, że dyrektor placówki może podjąć decyzję o jej zamknięciu i nauczaniu zdalnym tylko w wyjątkowej sytuacji, po uzyskaniu opinii lokalnego sanepidu. Jeśli inspekcja sanitarna uzna, że takiej potrzeby nie ma - szkoła nie może zostać zamknięta tylko na podstawie decyzji dyrekcji. - W powiatach bardziej zagrożonych epidemicznie uczniowie o przewlekłych współistniejących chorobach, które mogłyby grozić łatwiejszą zapadalnością na COVID-19, mogą uczyć się zdalnie - tłumaczył w niedzielę w Polskim Radiu 24 szef resortu edukacji, Dariusz Piontkowski, pytany o apel Rzecznika Praw Dziecka w sprawie dzieci z grup podwyższonego ryzyka. Minister zaznaczył, że w takim przypadku dziecko może uczyć się w systemie zdalnym tylko za zgodą dyrektora. Podkreślił jednak, że w tym przypadku chodzi o szkoły w strefach czerwonej i żółtej.

Zapadła ważna decyzja, Kościół wprowadza zmiany. Wierni będą musieli się przyzwyczaićZapadła ważna decyzja, Kościół wprowadza zmiany. Wierni będą musieli się przyzwyczaićCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec nowych gwiazd show TVN był kryminalistą. Niespodziewana sytuacja w "Top Model"
  2. Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodze
  3. Zdumiewające informacje z samego rana. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło
  4. Tysiące wyładowań na minutę, dziesiątki tysięcy ludzi bez prądu. Katastrofalne skutki burzy na Mazowszu
  5. Chwile grozy w Warszawie. Są nagrania, noc przyniosła ogrom zniszczeń
  6. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
Rząd zmienił zdanie. Chodzi o zakaz lotówRząd zmienił zdanie. Chodzi o zakaz lotówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News