Powrót do szkoły. W podstawówce odwołano apel, zamiast niego będzie msza w kościele

Autor Karolina Kraushar - 28 Sierpnia 2020
Powrót do szkołyŹródło: Wikipedia, Bastian77, Praca Własna, CC

Powrót do szkoły po długiej przerwie czeka uczniów już w przyszłym tygodniu. Choć pandemia koronawirusa wciąż trwa, rząd podjął decyzję o wznowieniu edukacji w tradycyjnej formie. Oczywiście wszystko ma odbyć się z zachowaniem wytycznych stworzonych przez GIS i MEN. W szkole w Ursusie ze względu na pandemię nie zostanie zorganizowany apel na rozpoczęcie roku szkolnego, jednak proboszcz i dyrekcja zapraszają pracowników, rodziców i dzieci tego samego dnia na mszę.

Powrót do szkoły

Powrót do szkoły w dobie pandemii koronawirusa niesie wiele wątpliwości i obaw rodziców. Wiele szkół rezygnuje z apeli i zgromadzeń. Tym bardziej zaskakuje to, co przeczytamy na stronie internetowej szkoły podstawowej nr 383 przy ul. Warszawskiej 63. - Drodzy Rodzice, Uczniowie, Pracownicy Szkoły, zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą inaugurującą nowy rok szkolny 2020/2021, która zostanie odprawiona w dniu 01.09.2020r. o godzinie 8.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej ul. Zagłoby 37 - taki komunikat widnieje na stronie podstawówki.

Dzisiaj grzeje:
1. Niespodziewana decyzja Kościoła, trzeba się dostosować. Obejmie także księży
2. ZUS może wypłacać nawet 4294 zł dodatku do emerytury miesięcznie. Na razie korzysta tylko 2,2 tys. osób

Apel odwołany, ale msza się odbędzie

Szkoła przy ul. Warszawskiej informuje również, że ze względu na pandemię koronawirusa apel został odwołany. O to, czy dobrym pomysłem jest gromadzenie dzieci w kościele zapytał dyrekcję "Super Express". - To nie my jesteśmy organizatorem mszy świętej, tylko proboszcz parafii. Nikt nikogo nie zmusza do udziału w mszy. Może przyjść, kto chce - tłumaczyła wicedyrektor portalowi.

Proboszcz jest niedostępny

"Super Express" o sprawę chciał zapytać również proboszcza zapraszającego na mszę. - Niestety, proboszcz jest niedostępny, będzie dopiero w poniedziałek - usłyszeli od duchownego z parafii, która ma odprawić mszę 1 września. Mieszkańców Ursusa wprawiło w zaskoczenie organizowanie mszy dla tak dużej liczby osób w dobie pandemii. - W szkole obostrzenia, wyznaczanie poszczególnych godzin dla klas, a w trakcie mszy wszyscy razem w jednym kościele. To trochę ryzykowne i nieodpowiedzialne. To albo przestrzegamy wytycznych, albo nie - zauważyła pani Małgorzata z Ursusa w rozmowie z portalem.

Źródło: se.pl

Trzymał w ręku zdumiewający przedmiot i niszczył wszystko na swojej drodze. Nietypowa interwencja policjiTrzymał w ręku zdumiewający przedmiot i niszczył wszystko na swojej drodze. Nietypowa interwencja policjiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiarygodne odkrycie, chodzi o historię naszej galaktyki. Naukowcy dokonali niezwykłych ustaleń
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Klamka zapadła, Rafał Trzaskowski podjął decyzję. Zapowiedział ważny ruch
  4. Niewiarygodna prawda o Krystynie Pawłowicz wyszła na jaw. Niejeden smalił do niej cholewki
  5. Od dziś nowy zakaz dla Polaków. Rząd zdecydował
  6. UEFA podjęła decyzję ws. rasistowskiego skandalu w Lidze Mistrzów
Stało się, wprowadzają kolejny zakaz. Lista się poszerzaStało się, wprowadzają kolejny zakaz. Lista się poszerzaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News