Klamka zapadła. Będą obowiązkowe maseczki. Pod Warszawą podjęli decyzję

Autor Aleksandra Olbryt - 28 Sierpnia 2020
powrót do szkółŹródło: Pixabay

Powrót do szkoły będzie wiązał się dla uczniów pruszkowskich szkół z pewnymi niedogodnościami. Tamtejsze władze postawiły warunek, do którego będą się musieli dostosować wszyscy. Za kilka dni odbędą się spotkania dyrektorów placówek z rodzicami.

Powrót do szkoły? Tak, ale tylko w maseczkach

Powrót do szkoły dla dzieci i młodzieży ze szkół w Pruszkowie będzie możliwy tylko, jeśli wszyscy dostosują się do obowiązku noszenia maseczek. Wymóg będzie obowiązywał w szatniach, na korytarzach, a także w stołówkach. Ministerstwo Edukacji nie narzuciło odgórnego obowiązku zasłaniania ust i nosa w częściach wspólnych szkół. Resort decyzję w tej sprawie zostawił samorządom i dyrektorom placówek. Władze Pruszkowa skorzystały z pozostawionej im "wolnej ręki". Jak dowiedziało się Radio Kolor, w tym mieście uczniowie obowiązkowo będą musieli zakładać maseczki, na przykład w trakcie przerw między lekcjami.

Dzisiaj grzeje:
1. Wielka akcja, dotyczy dzieci. Będą kontrole
2. Waloryzacja 2021 ze sporymi zmianami. Podwyżki tylko procentowe, niższych kwot po prostu się nie da

Maseczki w częściach wspólnych i mierzenie temperatury

- W częściach wspólnych dzieci będą chodzić w maseczkach. Jeżeli już będą w klasie, to ściągają maseczki i funkcjonują normalnie. Takie są ustalenia naszych dyrektorów z sanepidem - powiedziała Radiu Kolor Anna Rosłoń-Nowak, naczelnik wydziału oświaty w Pruszkowie. Obowiązkowe mierzenie temperatury przed wejściem do placówki to kolejne rozwiązanie wprowadzone w pruszkowskich szkołach. Na przyszły tydzień w placówkach edukacyjnych w Pruszkowie zostały zaplanowane zebrania dyrekcji z rodzicami. Będą na nich omawiane zasady obowiązujące w związku z epidemią koronawirusa.

Nagła decyzja sądu. Aktywistka wyszła na wolnośćNagła decyzja sądu. Aktywistka wyszła na wolnośćCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pacjent upadł z bólu i wyszedł na czworaka. Po kilku godzinach czekania został wypisany
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Pilne ostrzeżenie GIS. Dotyczy popularnego produktu wśród Polaków
  4. Zdumiewające słowa na konferencji MEN. "Są różne powikłania i następuje czasami śmierć"
  5. Wyciekło, ile zarabia krewny prezydenta. Kwota przyprawia o zawrót głowy
  6. Skandal, pacjent upadł z bólu i chodził na czworaka, nikt się nim nie zajął. Wstrząsające nagranie z polskiego szpitala

Pilne ostrzeżenie GIS. Dotyczy popularnego produktu wśród PolakówPilne ostrzeżenie GIS. Dotyczy popularnego produktu wśród PolakówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News