Uczniowie niedługo wrócą do szkół? Podano datę i warunek, który musi zostać spełniony

Autor Kamil Matuszak - 12 Listopada 2020
Kiedy uczniowie wrócą do szkółŹródło: Piotr Molecki/East News

Przemysław Czarnek podał datę końca nauki zdalnej i powrotu do szkół uczniów. Od 9 listopada wszystkie zajęcia odbywają się w domach. Podał również warunki, które muszą zostać spełnione, by do tego doszło.

Rozpoznajecie tych mężczyzn? To oni podpalili mieszkanie podczas Marszu Niepodległości. Policja publikuje zdjęcia i prosi o pomocRozpoznajecie tych mężczyzn? To oni podpalili mieszkanie podczas Marszu Niepodległości. Policja publikuje zdjęcia i prosi o pomocCzytaj dalej

Wszyscy uczniowie znajdują się w trybie nauki zdalnej

Pandemia nie zwalnia, a nowych przypadków wciąż jest w Polsce dużo. Dlatego od 9 listopada wszyscy uczniowie odbywają naukę w trybie zdalnym. Ostatnimi, którzy dołączyli do tego modelu nauki były klasy I-III szkół podstawowych.

Głos w sprawie nowych obostrzeń, a co za tym idzie terminu powrotu uczniów do szkół zabrał Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki. Powiedział, kiedy możemy spodziewać się powrotu do szkół oraz jakie warunki muszą zostać spełnione, by naprawdę się to stało.

W czwartek, 12 listopada, minister Czarnek w Radiu Wnet został zapytany o to, jak długo uczniowie kontynuować będą nauczanie zdalne, które trwa od 26 października, oraz od 9 listopada dla klasy I-III.

Dzisiaj grzeje:
1.Właściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowców
2. Od wtorku całkowity lockdown, ludzie nie mogą wyjść z domu. Kolejny kraj podjął trudną decyzję
3. Reporter ranny podczas marszu. Tomasz Gutry został postrzelony

- Póki co, mamy decyzję do 29 listopada. Mamy nauczanie zdalne od I klasy szkoły podstawowej wzwyż. Liczymy, że przez te trzy tygodnie blisko będziemy mieli sytuację opanowaną w tym sensie, że ta krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona, że nie będzie zwiększonej liczby dziennych zarażeń, bo to wszystko jest z sobą powiązane - powiedział Przemysław Czarnek.

Minister wierzy, że jeśli Polacy będą przestrzegać wszystkich zasad i obostrzeń, które zostały wprowadzone, istnieje szansa na to, by "po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół".

Szef resortu edukacji zapewnił również, że polskie szkolnictwo radzi sobie obecnie z pandemią i nauką zdalną lepiej niż miało to miejsce wiosną tego roku. Dodał, że jeśli chodzi o szkoły, to niewiele z nich było tak naprawdę ogniskami zakażeń.

Demonstranci zdemolowali okolice Empiku i starli się z policją na trasie Marszu Niepodległości 2020Demonstranci zdemolowali okolice Empiku i starli się z policją na trasie Marszu Niepodległości 2020Czytaj dalej

Czarnek stwierdził, że ograniczenie nauczania stacjonarnego wynika z konieczności ograniczenia mobilności kilkunastu milionów osób, które przemieszczały się każdego dnia i stanowiły realne zagrożenie dla rosnącej liczby zakażeń. Przypomniał również, że w ramach programów "Zdalna szkoła" i "Zdalna szkoła plus" przekazano blisko 500 mln złotych na informatyzację szkół oraz laptopy.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów szkolenia zawodowego uczą się w trybie zdalnym od 26 października. 9 listopada dołączyli do nich uczniowie szkół podstawowych z klas I-III.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuJasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryte ofiary epidemii koronawirusa. Nie zobaczymy ich w dobowych statystykach, umierają pozostawieni bez pomocy
  2. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach
  3. Demonstranci zdemolowali okolice Empiku i starli się z policją na trasie Marszu Niepodległości 2020
  4. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu
  5. Kordony policji otoczyły okolice szpitala. Demonstranci rzucają kamieniami i butelkami
  6. Polskie media potwierdziły tragiczną wiadomość. Nie żyje uwielbiana Polka
  7. Sanepid podał pilny komunikat i liczy na masowe zgłoszenia. Ciebie też może dotyczyć

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News