Ważne słowa ministra w mediach. Gigantyczna powódź po burzach i ulewach w Polsce nam nie grozi

Autor Alicja Guz - 24 Czerwca 2020
Michał WośŹródło: Wikipedia, By Darts1989 - Own work, CC BY-SA 4.0

Od kilku dni w Warszawie i na Mazowszu nieustannie padają ulewne deszcze. Powodują liczne podtopienia i utrudniają przemieszczanie się. Straż pożarna interweniuje nawet kilkaset razy dziennie w związku ze skutkami obfitych opadów deszczu i silnych porywów wiatru. Mimo to na razie gigantyczna powódź nam nie grozi. Potwierdził to na antenie Programu I Polskiego Radia szef resortu środowiska Michał Woś.

Gospodarka wodna w Polsce

Gościem Programu I Polskiego Radia był minister środowiska Michał Woś. Na antenie radia podkreślił, że jednym z zadań państwa jest prowadzić gospodarkę wodną w taki sposób, by jak najbardziej minimalizować ryzyka. Dlatego rząd podjął, a minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk zaproponował, "wielki program inwestycji hydrologicznych, regulacji, budowy zbiorników; właśnie po to, żeby nie groziła nam powódź".

Dzisiaj grzeje:
1. Ścieki znów wleciały do Wisły. Władze się tłumaczą, mieszkańcy są oburzeni
2. Maseczki koniecznie znów na twarzy, choć Polacy stawiają opór. Do kontroli ma włączyć się nawet policja

Burze nad Mazowszem

Od kilku dni front burzowy nie opuszcza Polski. Ulewne deszcze i silne porywy wiatru powodują zniszczenia na całym Mazowszu. Zalane są parkingi podziemne i piwnice. Samochody toną, poruszając się po zalanych ulicach. Silne porywy wiatru łamią drzewa, które również powodują utrudnienia w komunikacji. Nie cichną meteorologiczne ostrzeżenia IMGW. W środę 24 czerwca obowiązuje alert pierwszego stopnia. W południowo-wschodniej części Mazowsza prognozowany jest silny deszcz z burzami, a prawdopodobieństw wystąpienia opadów wynosi 80 procent.

Setki interwencji straży pożarnej

Straż pożarna interweniuje nawet kilkaset razy w ciągu doby, walcząc ze skutkami burz. Najgorsza sytuacja była na początku tygodnia. Tylko do godziny 7:00 we wtorek 23 czerwca mazowieccy strażacy odnotowali 1364 interwencji, z czego 1100 do godziny 24:00 w poniedziałek 22 czerwca. Dotyczyły one podtopień ulic i budynków (1228 interwencji) oraz problemów związanych z silnym wiatrem (136 interwencji). Jak podaje straż pożarna, uszkodzonych zostało 8 dachów w budynkach mieszkalnych.

Nietrzeźwy kierowca rozbił się na Grochowskiej. Uszkodzone cztery auta, dwa pasy zablokowaneNietrzeźwy kierowca rozbił się na Grochowskiej. Uszkodzone cztery auta, dwa pasy zablokowaneCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo niepokojące doniesienia, służby mają pełne ręce roboty. W całym kraju sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli
  2. Justyna Kowalczyk miała wziąć ślub z narzeczonym. Plany trzeba było szybko zmienić, zdradziła wszystko w wywiadzie
  3. Nagłe testowanie na komendzie. Przebadano prawie dwa tysiące policjantów
  4. Ogromne zbiegowisko nad jeziorem w Warszawie. Nagle zebrał się tłum ludzi. Co się tam wydarzyło?
  5. Koronawirus u pracowników episkopatu. Osiem osób zakażonych
  6. Co widzisz na obrazku? Twoja odpowiedź zdradzi, czy jesteś inteligentny
Uwaga, salmonella. Pilny apel GIS. Natychmiast zwróć produkt do sklepuUwaga, salmonella. Pilny apel GIS. Natychmiast zwróć produkt do sklepuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News