Wielki spór na Powązkach. Trudno uwierzyć, o co chodzi

Autor Aleksandra Olbryt - 25 Sierpnia 2020
powązki w centrum sporuŹródło: fot. google maps (screen)

Powązki znów w centrum sporu. Na przystanku PKP Powązki powstała kładka dla pieszych, która miała połączyć dwie dzielnice - Żoliborz i Wolę. Niestety okazuje się, że tylko mieszkańcy Żoliborza będą mogli z jej korzystać. Z drugiej strony będzie zamknięta. Ta sytuacja stała się kością niezgody, a urzędnicy i kolejarze obwiniają się wzajemnie.

Powązki i kładka, która podzieliła warszawiaków

Na przystanku PKP Powązki powstała kładka, która z założenia miała połączyć dwie dzielnice. Okazał się, że skorzystają z niej tylko mieszkańcy Żoliborza. Od strony Woli będzie zamknięta, bo przeprawa nie dochodzi do drogi publicznej. Urzędnicy przerzucają odpowiedzialność na PKP, ci drudzy bronią się, że za doprowadzenie dojścia do kładki odpowiada dzielnica. – Nadzór budowlany odmówił wydania PKP pozwolenia na użytkowanie kładki ze względu na to, że inwestor nie zapewnił jej dostępu do drogi publicznej – wyjaśnił portalowi Fakt Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Mam nadzieję, że PKP rozwiąże ten problem, bo utrudnia to dostęp do przystanku – dodał.

Dzisiaj grzeje:
1. Załamanie nad Warszawą może nam zepsuć plany. Nie wygląda dobrze
2. Został jeszcze niecały tydzień. Potem 1400 zł może przejść ci koło nosa

PKP: to nie nasza odpowiedzialność

Jak podaje Fakt, Kolej umywa ręce od rozwiązania problemu. – Zgodnie z ustaleniami dojścia do kładki miały zostać wykonane przez władze dzielnic – powiedział Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK. Żoliborz udostępnił dojście swoim mieszkańcom, a Wola tego nie zrobiła. Zgodnie z zapowiedziami w przeciągu miesiąca kładka od strony żoliborskiej zostanie otwarta. Mieszkańcy Woli są w mniej komfortowej sytuacji. Nadal będą musieli iść aż do Powązkowskiej, żeby wydostać się ze stacji.

Wyciekły dane warszawiaków. Niewiarygodne, gdzie byłyWyciekły dane warszawiaków. Niewiarygodne, gdzie byłyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pójdziesz na wesele, skończysz na kwarantannie. Powoli wprowadzają obostrzenia dla pracowników
  2. Bezdomna sunia oszczeniła się w nagrzanej szklarni. Widok, który zastali na miejscu wolontariusze poraża
  3. Wyciekły dane warszawiaków. Niewiarygodne, gdzie były
  4. Nie mogła oddychać, liczyła się każda sekunda. Powód wielu może zaskoczyć
  5. Rafał Trzaskowski pożegnał wielkiego Polaka. Wzruszające słowa prezydenta Warszawy
  6. Niebywałe doniesienia o Tadeuszu Rydzyku. Ma ogromny problem, władza postanowiła pomóc
Rząd zabrał głos, jest poważnie. Chodzi o nowe ograniczeniaRząd zabrał głos, jest poważnie. Chodzi o nowe ograniczeniaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News