Poważna awaria na Pradze-Północ. Wrzątek zalał tereny laboratorium policyjnego

Autor Mateusz Dolak - 21 Lutego 2020
Awaria na JagiellońskiejŹródło: wawainfo

Poważna awaria wodociągowa na Pradze-Północ. Na wysokości ul. Jagiellońskiej pękła rura z ciepłą wodą. Woda zalała tereny laboratorium policyjnego. Zginęły psy

Zginęło sześć psów

Do awarii doszło około godziny 17.40. - Pękła rura ciepłownicza. Woda wylała się na część terenu zielonego i część utwardzonego należącego do policji. Na miejscu pracowało pięć naszych zastępów. Musieliśmy rozbić podmurówkę, żeby udrożnić przepływ wody. Nasze działania polegały na odpompowaniu wody. Służby bardzo szybko zakręciły zawór - poinformował asp. Piotr Rżysko ze stołecznej straży pożarnej.
Sylwester Marczak ze stołecznej policji dodał, że zalane zostały tereny policyjnego laboratorium kryminalistycznego. - Woda wlała się do kojców w którym były psy wyszkolone w kierunku osmologii. Na pomoc zwierzętom było za późno. To dla nas ogromna strata. Zwrócimy się o pomoc do innych komend wojewódzkich, żeby zapewnić kontynuację pracy - powiedział nadkom. Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.
Opiekunowie psów zostali objęci pomocą psychologiczną. Woda, która zalała tereny policyjne, mogła mieć nawet 90 stopni Celsjusza. Na miejscu wytworzyła się para wodna, która utrudniała akcję służb.
- Jesteśmy w stałym kontakcie z policją i strażą pożarną - podkreśliła Aleksandra Żurada, z Veolia Energia Warszawa, która odpowiada za wodociąg. Siedem budynków jest bez ciepłej wody i ogrzewania. - Na miejscu są nasze służby techniczne. Awaria zostanie usunięta do soboty do godziny 18. Będziemy musieli odwodnić rurę magistralną, tak aby zlokalizować miejsce usterki. Następnie przystąpimy do naprawy - podsumowała Żurada.

Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w WarszawieNiepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w WarszawieCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukradli busa pełnego przesyłek. Uciekali przez dwie dzielnice
  2. Komunikacja miejska w Warszawie ma więcej pasażerów. Padł rekord
  3. Policja zatrzymała kierowcę busa. Taras miał tyle promili, że ledwo wysiadł z auta
  4. Ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Trzaskowski wystąpi by powstała
  5. Kolejny sklep Tesco zniknie z Warszawy. UOKiK wydał zgodę na przejęcie
  6. Książki i rzeczy powstańca wyrzucone na śmietnik. Dwie wersje wydarzeń
Tłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejTłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejCzytaj dalej

Następny artykuł