Z ostatniej chwili: strzały na rondzie w Warszawie

Autor Kamil Matuszak - 18 Listopada 2020
Źródło: WawaINFO materiały własne

W godzinach popołudniowych w centrum Warszawy odbył się pościg policji za samochodem osobowym. Pojazd przemieszczał się w stronę ronda Waszyngtona. Policja oddała strzały ostrzegawcze.

Pościg w centrum Warszawy

W Warszawie odbył się pościg policji za uciekającym samochodem osobowym. Pojazd uciekał przed policyjnym wozem od Alei Jerozolimskich aż do ronda Waszyngtona. Policja ścigała auto, po czym oddała strzały ostrzegawcze. Kierowca wjechał na rondo pod prąd, po czym zderzył się z innym pojazdem. Policjanci zdołali w ten sposób zatrzymać auto.

Policja przekazała do wiadomości publicznej kolejne informacje dot. pościgu oraz powodów, dla których podejrzani próbowali uciec przed kontrolą funkcjonariuszy.

Podkom. Robert Koniuszy przekazał informację: "Ursynowscy policjanci w ramach czynności operacyjnych zatrzymali po południu dwóch obywateli Gruzji podejrzewanych o kradzieże na tzw. „kolec”. W trakcie czynności panowie chcieli rozjechać policjantkę. Policjantka odskoczyła, wjechali w radiowóz, po czym podjęli ucieczkę. Policjanci użyli broni, mężczyzn zatrzymano."

Metoda "na kolec" to próba kradzieży, która polega na przekłuciu jednej z opon samochodu (ostrym przedmiotem np. nożem, kolcem), a następnie na skorzystaniu z odwróconej uwagi kierowcy, aby ukraść znajdujące się w samochodzie wartościowe przedmioty, takie jak pieniądze, dokumenty, biżuteria lub telefon.

Utrudnienia w kursowaniu autobusów

W związku z wydarzeniami w okolicach ronda Waszyngtona występują utrudnienia na linii: 123, 138, 166 i 509 z powodu zamknięcia ruchu w rejonie al. Zielenieckiej.

Autobusy linii: 123, 138,166, 509 jadące w kierunku Dworca Wileńskiego skierowano od ronda Waszyngtona ulicami: al.Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – Zamoście – Jagielońska – Okrzei – Targowa

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News