Pościg ulicami Warszawy, na miejscu ogrom policji. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli

Autor Mateusz Dolak - 15 Listopada 2020
Z ostatniej chwiliŹródło: wawainfo.pl

Pościg ulicami warszawskiego Ursusa. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, dlatego ruszyło za nim kilka radiowozów. Prowadzący pojazd w końcu się poddał. Policjanci będą wyjaśniać, dlaczego nie reagował na pierwsze sygnały.

Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedniJasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedniCzytaj dalej

Ursus: pościg za kierowcą

W niedzielę stołeczna policja prowadziła w dzielnicy Ursus pościg za kierowcą. - Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, dlatego policjanci musieli podjąć pościg. W trakcie okazało się, że był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu - powiedział Tomasz Oleszczuk z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

W pościg za kierowcą ruszyło kilka radiowozów. Początkowo mężczyzna nie reagował na nadawane przez funkcjonariuszy sygnały wzywające do zatrzymania się, w końcu jednak dał za wygraną.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej

Część kierowców może nie wiedzieć, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest poważnym przestępstwem. "Jeżeli policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych (na ogół z urządzeń umieszczonych na dachu radiowozu), zwolnij i zatrzymaj się. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności" - ostrzega policja.

Konsekwencje grożące nam za niezatrzymanie się do kontroli drogowej są zwykle o wiele poważniejsze niż to, co może nam grozić w przypadku zatrzymania, nawet jeśli mamy coś na sumieniu. "Trzeba zachować rozsądek i ponieść ewentualne konsekwencje prawne za jazdę na przykład pod wpływem alkoholu lub nadmierną prędkość. Kara pozbawienia wolności to nie jedyna grożąca Ci konsekwencja. Wypłata odszkodowań dla ewentualnych ofiar wypadku, którego możesz być sprawcą, jest także bardzo kosztowną kwestią. Kara za wypadek ze skutkiem śmiertelnym to nawet 8 lat więzienia. Nie warto ryzykować życia własnego i innych!" - czytamy w komunikacie policji.

Dzisiaj grzeje:
1.Duże zmiany w komunikacji. ZTM właśnie podał komunikat, niektóre linie znikają
2. Tusk nie mógł się powstrzymać, mocne słowa i zdjęcie z plaży podbijają sieć. Polskie morze zachwyca nawet późną jesienią
3. Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedni

Duże zmiany w komunikacji. ZTM właśnie podał komunikat, niektóre linie znikająDuże zmiany w komunikacji. ZTM właśnie podał komunikat, niektóre linie znikająCzytaj dalej

Policja może użyć broni palnej

Zmuszenie policji do podjęcia pościgu wiąże się także z narażeniem na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto jeśli nie odpowiemy na wezwania funkcjonariuszy do zatrzymania pojazdu, mogą oni nie tylko podjąć za nami pościg, ale nawet użyć broni palnej.

"Niezatrzymanie się do kontroli, szaleńcza jazda i narażenie życia innych, w pewnych sytuacjach, może zmusić policjantów do sięgnięcia po broń. Broń jest stosowana do zatrzymania pojazdu, a nie wobec kierującego. Łatwo sobie jednak wyobrazić, co może się wydarzyć, kiedy pocisk policyjny przebije oponę rozpędzonego pojazdu…" - tłumaczy policja.

Brak rozsądku może srogo kosztować

O tym, jak nierozsądne jest niezatrzymywanie się do kontroli drogowej, mógł się przekonać 9 listopada 32-latek, za którym w pościg udała się policja z Sobolewa. W odpowiedzi na dawane przez funkcjonariuszy sygnały kierowca przyspieszył i podjął ucieczkę.

"Mężczyzna kierował pojazdem, pomimo posiadania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. (...) Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów, kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności" - tłumaczy asp. szt. Marek Kapusta. W rezultacie na mężczyźnie ciążą teraz dwa zarzuty zamiast jednego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Krystyna Pawłowicz wyniosła się z mieszkania na UrsusieKrystyna Pawłowicz wyniosła się z mieszkania na UrsusieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Choroba, która praktycznie nie daje objawów. Jej powikłania są śmiertelnie niebezpieczne
  2. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach
  3. Byliśmy wczoraj w Biedronce. W środku zastaliśmy widok, którego nikt by się nie spodziewał
  4. Wiadomo kto stał na dachu podczas Marszu Niepodległości. Wszystko się nagrało, film obalił teorie spiskowe
  5. TVN przekazał tragiczną wiadomość. Była prawdziwym symbolem, niestety nie żyje "Lidka"
  6. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  7. Resort się postarał, podatek jest nie do ominięcia. Nie zasłonisz się nawet związkiem małżeńskim

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News