Wielu liczyło, że powstanie w tym roku. Oficjalnie potwierdzili, budowa jest opóźniona

Autor Karolina Kraushar - 13 Sierpnia 2020
Pomnik Bitwy Warszawskiej 1920Źródło: um.warszawa.pl

Pomnik Bitwy Warszawskiej 1920 powstanie w okolicach Placu na Rozdrożu. Monument będzie upamiętniać zwycięską dla Polaków bitwę na przedpolach stolicy w 1920 roku. Rzeźba nie powstanie jednak w setną rocznicę walk. Na jej odsłonięcie będziemy musieli poczekać do 2021 roku.

Pomnik Bitwy Warszawskiej 1920

Pomnik Bitwy Warszawskiej 1920 pojawi się już niebawem na Placu na Rozdrożu. Ratusz we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego postanowił upamiętnić wielkie wydarzenie okazałym monumentem. - Jeszcze w ubiegłym roku ogłoszono konkurs architektoniczny na projekt pomnika. 27 lutego br. wybrano pracę Mirosława Nizio z Nizio Design International Warszawa. Nagrodzona praca to obelisk na planie kwadratu. Z napisem u wierzchołka "1920" - przekazał Tomasz Kunert zastępca rzecznika prasowego Urzędu m. st. Warszawy.

1. Rafał Trzaskowski nie mógł dłużej zwlekać. Nikt się nie spodziewał takiej decyzji
2. Dzisiaj w Biedronce możesz się nieźle obłowić. Podstawowe produkty kupisz za połowę ceny

Wyłoniono najlepsza prace

W uzasadnieniu wyboru pracy Mirosława Nizio czytamy: "jest najlepsza ze względu na wartości artystyczne i czytelność ideową symbolicznego przekazu. Zaproponowana forma upamiętnienia umiejętnie podkreśla cywilizacyjną, a nie tylko militarną rolę bitwy warszawskiej". Co do wyboru zwycięzcy jury konkursu było zgodne.

Trwają przygotowania do powstania Pomniku Bitwy Warszawskiej 1920

Początkowo monument miał osiągnąć 23 metry wysokości, jednak trwają prace, aby minimalnie zwiększyć pomnik. Do ustalenia jest także szereg zakresu robót. - Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta analizuje zgodność powyższego z dokumentami planistycznymi i warunkami konkursu. Równolegle prowadzone są rozmowy w zakresie współfinansowania projektu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - wyjaśnia Tomasz Kunert. Budowa ma zostać ukończona w 2021 roku.

Bitwa Warszawska 1920

Z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej w stolicy przygotowano wiele atrakcji, które mają uczcić setną rocznicę "Cudu na Wisłą", który zatrzymał inwazję Sowieckiej Rosji na Polskę oraz Europę Zachodnią. Z tej okazji warszawiacy będą mogli podziwiać loty balonów lub wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu na Stadionie Narodowym.

Przyłapał policjantów na gorącym uczynku. Wszystko się nagrało, kto by pomyślałPrzyłapał policjantów na gorącym uczynku. Wszystko się nagrało, kto by pomyślałCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne, bardzo ważne informacje dla tysięcy matek w całym kraju. Chodzi o dodatkowe pieniądze
  2. Wideo - Jak otworzyć policyjną blokadę z koła za pomocą długopisu. Jest to zdecydowanie prostsze niż Ci się wydaje
  3. Właśnie wydano nowe rekomendacje dla wszystkich Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleni
  4. Pilne ostrzeżenie, nie kupujcie tego produktu. Jego spożycie grozi poważną chorobą
  5. Żarty się skończyły, warszawiacy nie wejdą do sklepu jak do tej pory. Jest oficjalne stanowisko
  6. Rozpaczliwe słowa Lecha Wałęsy. Nagle powiedział, ile jeszcze będzie żył
Wyszła na jaw porażająca prawda o komunikacji miejskiej. Okropne, odechciewa się wsiadaćWyszła na jaw porażająca prawda o komunikacji miejskiej. Okropne, odechciewa się wsiadaćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News