Awantura o drogę, mieszkańcy napisali petycję. Nie chcą ciężarówek przy blokach

Autor Aleksandra Olbryt - 11 Września 2020
Południowa Obwodnica WarszawyŹródło: Piotr Molecki/East News

Południowa Obwodnica Warszawy - do czasu otwarcia tunelu POW Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje puścić ruch z ekspresówki ulicami Ursynowa. Temu pomysłowi stanowczo sprzeciwiają się mieszkańcy dzielnicy. Ruszyła nawet internetowa petycja, którą można podpisać w ramach sprzeciwu wobec koncepcji drogowców. Akcję zainicjowało lokalne stowarzyszenie "Otwarty Ursynów".

Południowa Obwodnica Warszawy - tranzyt ulicami Ursynowa?

Ruch z ekspresówki do czasu powstania tunelu POW ma być skierowany ulicami Ursynowa. Przeciw temu pomysłowi protestują członkowie lokalnego stowarzyszenia "Otwarty Ursynów", współrządzącego dzielnicą. Namawiają mieszkańców do podpisania petycji. Wszystko dlatego, że firma Astaldi, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, złożyła w stołecznym ratuszu wniosek o "awaryjne" poprowadzenie ruchu ulicami Ursynowa. W ten sposób samochody mogłyby ominąć niegotowy jeszcze tunel. Tranzyt, zgodnie z zapowiedzią, prowadziłby ulicami: Rosoła, Gandhi i Płaskowickiej.

Dzisiaj grzeje:
1. Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie

2. Od dziś zmasowane kontrole na polskich drogach, na mandacie się nie skończy. Policja będzie dosłownie wszędzie

CBA w stołecznym ratuszu. Sprawdzają dokumenty, szukają dowodów w sprawie CBA w stołecznym ratuszu. Sprawdzają dokumenty, szukają dowodów w sprawie "Czajki"Czytaj dalej

GDDKiA: Nie planowaliśmy i nie chcemy poprowadzić tranzytu przez Ursynów

- GDDKiA nie planowała ani nie zamierza poprowadzić ruchu tranzytowego ulicami miejskimi przez Ursynów do czasu zakończenia realizacji S2 na odcinku od węzła Przyczółkowa do węzła Puławska. W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami o planowanej organizacji ruchu w związku z finalizowaniem budowy drogi ekspresowej S2 Południowej Obwodnicy Warszawy, stanowczo je dementujemy - czytamy w oficjalnym oświadczeniu na stronie GDDKiA.

Opóźniona budowa tunelu, rozwiązanie kosztem mieszkańców

- Budowa tunelu POW jest znacznie opóźniona. Dlatego GDDKiA chce otworzyć odcinki naziemne POW wcześniej niż sam tunel, co jest wbrew wcześniejszym ustaleniom i umowie społecznej z mieszkańcami Ursynowa - powiedział Piotr Skubiszewski z "Otwartego Ursynowa". Jego słowa przytacza lokalny portal HaloUrsynów. - Realizacja pomysłu drogowców GDDKiA spowoduje, że ulice: Rosoła, Gandhi, Płaskowickiej, Ciszewskiego i al. KEN staną się by-passem dla nieczynnego przez co najmniej kilka miesięcy tunelu (kilka miesięcy może łatwo przekształcić się w dłuższy okres). W związku z tym każdego dnia na wysoki Ursynów wjedzie dodatkowo kilkadziesiąt tysięcy samochodów tylko po to, aby przejechać w poprzek naszej dzielnicy i wrócić na POW. Oznacza to, że utrudnienia z jakimi mieliśmy i mamy do czynienia w trakcie budowy tunelu POW przez dzielnicę są niczym w stosunku do paraliżu, który czeka nas, gdyby plany GDDKiA zostały zrealizowane - tak brzmi treść petycji wystosowanej przez stowarzyszenie.

Jego głos sprawiał, że ludzie płakali jak dzieci. Ta śmierć złamie serca wielu PolakomJego głos sprawiał, że ludzie płakali jak dzieci. Ta śmierć złamie serca wielu PolakomCzytaj dalej

Mieszkańcy: domagamy się odstąpienia od pomysłu

- My, mieszkańcy Ursynowa, sprzeciwiamy się skierowaniu przez Ursynów ruchu tranzytowego. Realizacja tego pomysłu oznacza paraliż i chaos komunikacyjny na Ursynowie, który dotknie również sąsiednie dzielnice, a także powiat piaseczyński. Domagamy się od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby odstąpiła od tego pomysłu. - czytamy w petycji kierowanej do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jej treść została również przekazana prezydentowi stolicy oraz burmistrzowi Ursynowa.

Tranzyt - tak, ale z zakazem

Zgodnie z procedowanymi w Biurze Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy projektami stałej organizacji ruchu dla drogi ekspresowej S2 POW przewidziano zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych powyżej 16t (poza drogą ekspresową). W celu dokończenia robót na węźle Puławska niezbędne będzie uruchomienie węzła Ursynów Zachód. Dla obszaru przylegającego do S2 na odcinku od węzła Lotnisko do węzła Puławska dalej obowiązywał będzie wdrożony zakaz ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton.Taka sama sytuacja będzie na węźle Ursynów Wschód, gdzie w ramach czasowej organizacji ruchu związanej z brakiem przejezdności tunelu planowany jest zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych po terenie m.st. Warszawy, o czym świadczą m.in. procedowane w Urzędzie Miasta projekty - odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Chcieli zniszczyć dokumenty na dwa dni przed awarią Czajki. Mamy odpowiedź MPWiKChcieli zniszczyć dokumenty na dwa dni przed awarią Czajki. Mamy odpowiedź MPWiKCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tomasz Komenda ogłosił radosną nowinę. Nikt nie spodziewał się lepszych wieści
  2. Tadeusz Rydzyk pojawił się w "Milionerach" TVN. Nawet Hubert Urbański nie krył zdziwienia
  3. Porażające odkrycie przed szpitalem. Martwy mężczyzna leżał w namiocie do segregacji pacjentów
  4. Poważny wypadek na Mazowszu. Trzy ciężarówki zniszczone, jedna osoba ranna. Droga jest zablokowana
  5. "Jolka" wstrząsa Otwockiem. Mieszkańcy mają dość. Niektórym puszczają nerwy, inni błagają o pomoc
  6. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News