Skuteczny środek do walki z koronawirusem. Polski patent okazuje się hitem

Autor - 5 Maja 2020
Polski patent w walce z koronawirusemŹródło: UM Warszawa

Do czyszczenia ulic Warszawa wykorzystuje innowacyjną technologię, która została opatentowana i wdrożona przez polską firmę. Jak podkreśla Urząd m.st. Warszawy, dezynfekowanie ulic wodą wysoko ozonowaną jest skuteczne i przede wszystkim bezpieczne dla mieszkańców. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Sprawdzona metoda

Woda wysoko ozonowana po raz pierwszy wykorzystana była przed rokiem. Zastosowano ją do dezynfekcji ścieków podczas usuwania awarii kolektora. - Dziś, w czasie pandemii, po uzyskaniu pozytywnej opinii Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS), ozonowanie stało się metodą odkażania ulic miasta. Polska technologia dezynfekcji jest rekomendowana również przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych - informuje Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?Czytaj dalej

Na czym polega ozonowanie?

- Produkcja odgazowanej wody wysoko ozonowanej (OWWO) bazuje na sprawdzonej od kilkudziesięciu lat technologii usuwania bakterii i wirusów z wody za pomocą ozonu - tłumaczy Karolina Gałecka. - Wnika do wnętrza wirusów i bakterii przez błonę komórkową i niszczy je od środka. Po kilku minutach ekspozycji i dezynfekcji rozkłada się do czystego tlenu - dodaje.

Dzisiaj grzeje:
1. Tereny przy PGE Narodowym znów otwarte. Ale na stadion nie wjedziemy
2. Biedronka wprowadziła do oferty nową marką własną. Fani polskiej kuchni będą zadowoleni

Jak produkuje się wodę wysoko ozonowaną?

Jak podaje rzecznik prasowy Urzędu Miasta: "Woda wysoko ozonowana jest produkowana przez urządzenia wypożyczone przez miasto z MPWiK. Urządzenia te zostały wyprodukowane przez firmę z Krynicy Zdroju". Do wytwarzania OWWO potrzebna jest jedynie woda, tlen i energia elektryczna. - Jest to ogromną zaletą w jej produkcji i unikalnością polskiej metody w skali światowej. Metoda ta jest bezpieczna dla środowiska. Skuteczność wody wysoko ozonowanej polega na znacznie szybszym niszczeniu patogenów w porównaniu z innymi środkami dezynfekcyjnymi - tłumaczy Karolina Gałecka.

Wypożyczył mustanga wartego 240 tysięcy. Zgłosił fałszywą kradzież, auto rozebrał na częściWypożyczył mustanga wartego 240 tysięcy. Zgłosił fałszywą kradzież, auto rozebrał na częściCzytaj dalej

Metoda stosowana w całej Warszawie

Dezynfekcja wodą wysoko ozonowaną stosowana jest na terenie całej Warszawy. - Prowadzona jest w kluczowych miejscach przestrzeni publicznej, takich jak węzły przesiadkowe, zespoły przystanków, główne trakty komunikacyjne z dużą liczbą przystanków autobusowych i tramwajowych, przejścia podziemne, miejskie place, otoczenie dworców, szpitali, DPS-ów - informuje rzecznik Prasowy Urzędu Miasta.

Kto jest odpowiedzialny za dezynfekcję warszawskich ulic?

Jak podaje Urząd Miasta, nocne prace polegające na dezynfekcji z wykorzystaniem wody wysoko ozonowanej wykonują podnajemcy dwóch jednostek miejskich, czyli Zarządu Zieleni oraz Zarządu Oczyszczania Miasta. Wykorzystują oni polewaczki, urządzenia mechaniczne samojezdne oraz opryskiwacze rolne i plecakowe. - 40 pracowników przez 25 dni zdezynfekowało blisko 2500 km ulic, ponad 1,2 mln m² powierzchni i blisko 2000 przystanków komunikacji miejskiej. Dotychczasowy koszt ozonowania to ok. 770 tys. zł - informuje Karolina Gałecka.

Tragedia na jeziorze. Policjanci wypadli z łódki. Jeden z nich zaginąłTragedia na jeziorze. Policjanci wypadli z łódki. Jeden z nich zaginąłCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne, mama ujawniła, co siostry robiły z Kacperkiem. Ciężko powstrzymać łzy
  2. Nie żyje polski mistrz Europy. Legendarny sportowiec przegrał walkę z ciężką chorobą
  3. Morderstwo młodej kobiety. Były chłopak zrobił niewyobrażalne rzeczy z jej ciałem
  4. Porażający wypadek. Śmieciarka zderzyła się z ciężarówką.Kierowcy w stanie ciężkim, trwa akcja ratunkowa
  5. Minister zdrowia ujawnił porażające dane. Zakażonych w Polsce może być znacznie więcej niż w statystykach
Zmiany w przepisach dotyczących sprzedaży używek. Z półek znikną niektóre z nichZmiany w przepisach dotyczących sprzedaży używek. Z półek znikną niektóre z nichCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News