Tłum babć przyszedł przed komendę policji. Funkcjonariusze w końcu odpuścili, polska babcia na wolności

Autor Julian Bakuła - 10 Listopada 2020
Polskie BabcieŹródło: Jan Bielecki/East News

Z komendy przy ul. Wilczej wypuszczona została należąca do ruchu Polskie Babcie Katarzyna Augustynek zatrzymana wcześniej przez policję na Krakowskim Przedmieściu. Postawiono jej zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariusza, za co może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet więzienie.

Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuJasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuCzytaj dalej

Członkini ruchu Polskie Babcie opuściła areszt

Jak podaje portal OKO.press, we wtorek przed godziną 14 należąca do ruchu Polskie Babcie Katarzyna Augustynek została wypuszczona z aresztu na komendzie policji przy ul. Wilczej w Warszawie.

Augustynek została zatrzymana rano, około godziny 8, na placu Krakowskim Przedmieściu, po tym, jak próbowała przedostać się w kierunku placu Piłsudskiego, gdzie odbywały się uroczystości związane z miesięcznicą smoleńską.

Naruszenie nietykalności funkcjonariusza

- Zostałam zatrzymana, wrzucona do suki. Próbowałam przejść i nie wychodziło. Policjanci mówili, że zatrzymują, ale nie mieli do tego podstawy prawnej - przywołuje słowa Augustynek portal OKO.press. Członkini ruchu Polskie Babcie zarzuca się napaść na funkcjonariusza policji, którego miała ugodzić tęczową torebką.

Po tym, jak funkcjonariusze umieścili Augustynek w policyjnej furgonetce i przewieźli na komendę, przed budynkiem na ul. Wilczej zebrała się grupa demonstrantów domagających się wypuszczenia jej.

Dzisiaj grzeje:
1.Rządowy ekspert wygadał się jak może wyglądać lockdown. Zakaz wychodzenia z domu to nie jedyne obostrzenie
2. Pozamiatane. Wyjawił całą prawdę o godzinie policyjnej w Polsce. Nie przebierał w słowach
3. Od kliku dni zbierali krew, Paweł Rosiński nie żyje. Policja właśnie przekazała tragiczną wiadomość

Sprawdzono co się dzieje w kościołach po wprowadzeniu obostrzeń. Dziennikarze opisali jak zachowują się wierniSprawdzono co się dzieje w kościołach po wprowadzeniu obostrzeń. Dziennikarze opisali jak zachowują się wierniCzytaj dalej

Protest przed komendą

- Zdejmij mundur, przeproś babcię! - mieli według relacji portalu OKO.press krzyczeć protestujący, którzy zebrali się przed gmachem komendy rejonowej policji dla Warszawy Śródmieście przy ul. Wilczej.

Sama zatrzymana nie przyznała się do czynów zarzucanych jej przez funkcjonariuszy, zarazem odmawiając składania wyjaśnień. - To oni naruszyli moją nietykalność. Nie było to ani eleganckie, ani grzeczne, ani dla mnie miłe. Chcieli założyć mi kajdanki, ale jeden z nich stwierdził, że nie będą potrzebne - przywołuje jej słowa portal OKO.press.

Zażalenie na zatrzymanie

Prawniczką zatrzymanej jest mec. Agata Bdzyń z kolektywu SZPIL(A), który - jak podaje OKO.press - od sierpnia bieżącego roku udziela zatrzymanym bezpłatnej pomocy prawnej. Mec. Bdzyń zapowiada złożenie zażalenia na zatrzymanie członkini ruchu Polskie Babcie.

Polskie Babcie to nieformalny ruch zrzeszający seniorki, które poprzez swoje zaangażowanie w inicjatywy obywatelskie czy protesty na rzecz ochrony praw kobiet, praw mniejszości i praw człowieka, walczą ze stereotypowym postrzeganiem starszego pokolenia Polek. W ubiegłym tygodniu relacjonowaliśmy odbywającą się na rondzie de Gaulle'a manifestację Polskich Babć będącą wyrazem solidarności ze strajkiem kobiet.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tragiczne wydarzenie w Warszawie. Policja i pogotowie zablokowały ruch na miejscu, nie żyje mężczyznaTragiczne wydarzenie w Warszawie. Policja i pogotowie zablokowały ruch na miejscu, nie żyje mężczyznaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeden z największych banków w Polsce wprowadza kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radości
  2. Planujesz kupno samochodu? Nadchodzi idealny moment - ekspert zdradza, dlaczego
  3. Co dzieje się w szpitalu na Stadionie Narodowym? Ujawniono niepokojące szczegóły
  4. Niespodziewanie w nocy ogłosili decyzję. Kompletna zmiana planów, wiadomo jak będzie wyglądał 11 listopada
  5. Sprawdzono co się dzieje w kościołach po wprowadzeniu obostrzeń. Dziennikarze opisali jak zachowują się wierni
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Tragiczne wiadomości obiegły świat. Nie żyje jedna z największych legend NBA, był kochany przez miliony fanów

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News